Ryzen 7 5700x - RTX 4060Ti sistem nasıldır?

DDR4 ile 5'in farki fazla degil kullansam ne degisirki.

Daha güçlü işlemci, önü açık anakart gibi avantajların olacaktı. Bugün aldığın AM5 anakarta 2 yıl sonra belki 3 yıl sonra güncel ve yeni çıkmış AM4 işlemci takman %95 ihtimalle mümkün olacaktı.

Hayır hocam sahibindenden satın veya Letgo ikisine de ilan koyun.
Satmasına değecek bir şey yok. Almış artık. Aldığı fiyattan çok daha ucuza satmak zorunda kalacak bu sistemi çünkü zaten ederinden fazla para vermiş. Sattığında eline geçecek parayla daha kötü bir sistem kullanacak.

Satmasına değecek bir şey yok. Almış artık. Aldığı fiyattan çok daha ucuza satmak zorunda kalacak bu sistemi çünkü zaten ederinden fazla para vermiş. Sattığında eline geçecek parayla daha kötü bir sistem kullanacak.

Hocam gelecek bir zamanda 2 yil sonra falan degissem anakarti bir şey degisirmi tek sikintim anakartmi?

İleriki zamanlarda degistirilemezmi.
Tek sıkıntı anakart mi?

Anakart, işlemci ve RAM'in eski nesilde kalması sıkıntı. DDR5 AM5 sistem alsaydın ileride sadece işlemci değişir yoluna bakardın. Şimdi ise ileride anakart, işlemci ve RAM üçlüsü değişmen gerekecek.

İleriki zamanlarda degistirilemezmi.
Tek sıkıntı anakartmi?
Ram anakart ve işlemci üçü birlikte AM5 sokete giriyor. Yani ileride sadece işlemci değiştirmek isterseniz anakartı da değiştirmeniz gerekecek ya da DDR5 Ram takmak isterseniz yine anakartınız uyumsuz olacak. Ama olan olmuş biten bitmiş, kötü bir sistem değil tekrar söylüyorum günümüzde yeterli seviyede fakat fiyat olarak yüksek kalmış.

RAM anakart ve işlemci üçü birlikte AM5 sokete giriyor. Yani ileride sadece işlemci değiştirmek isterseniz anakartı da değiştirmeniz gerekecek ya da DDR5 RAM takmak isterseniz yine anakartınız uyumsuz olacak. Ama olan olmuş biten bitmiş, kötü bir sistem değil tekrar söylüyorum günümüzde yeterli seviyede fakat fiyat olarak yüksek kalmış.

3 4 yil idare edilebilir degilmi.

Hocam gelecek bir zamanda 2 yil sonra falan degissem anakarti bir şey degisirmi tek sikintim anakartmi?
Şuan sisteminiz iyi. Satmanızı gerektirecek bir şey yok. Satsanız çok ucuza gidecek. Yetmediği yerde satma düşünceleri gelsin size. Şuan satmanız için hiçbir sebep yok çok ucuza gidecek çünkü dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı