Ryzen 7 5700X soğumuyor

Açıkçası o soğutucunun 5700X için yeterli olduğunu düşünmüyorum. Kaliteli bir hava soğutucu veya sıvı soğutucu alsanız daha sağlıklı olur. Macun sürerkende işlemci ortasına nohut tanesi kadar sıkmanız yeterli olacaktır.

Belirttiğim gibi maddi durumum el verince DeepCool LS520 SE 240mm modelini almayı düşünüyorum zaten ama alana kadar yapabileceğim bir şey var mı diye başlığı açtım. Ayrica testlerde aynı soğutucuyla yükte 65-70 derece civarlarında dolanıyor.

Bence tek ihtimal termal macun, kesinlikle kontrol edin derim.

En yakın zamanda tekrardan kryonout alıp değiştireceğim o zaman.

Belirttiğim gibi maddi durumum el verince DeepCool LS520 SE 240mm modelini almayı düşünüyorum zaten ama alana kadar yapabileceğim bir şey var mı diye başlığı açtım. Ayrica testlerde aynı soğutucuyla yükte 65-70 derece civarlarında dolanıyor.
Hocam ben arkadaşa katılmıyorum, T6 kullanmış olduğunuz işlemci için yeterli bir soğutucu. Yük altında 80 dereceyi geçmediği sürece cayır cayır çalışır.

Sıkıntı yük altında 80 dereceyi geçmesi zaten hocam :)
Ben arkadaşa iletmek adına söyledim hocam, anladım seni :) Macun değişimi ile çözebileceğini düşünüyorum. Ek olarak kasan nedir?

Ben arkadaşa iletmek adına söyledim hocam, anladım seni :) macun değişimi ile çözebileceğini düşünüyorum. Ek olarak kasan nedir?

Açıklamada belirtmiştim, Rampage prolux 850W Bronze PSU ile beraber.

Açıklamada belirtmiştim, Rampage prolux 850W Bronze PSU ile beraber.

Kasayı sırf önü mesh ızgaralı olduğu için tercih ettim zaten bence hava akışında bir problem yok diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı