Ryzen 7 5800X Amazon yurt dışından alınır mı?

Babapro21

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar;
Size bir sorum olacak.
Aşağıda resimleri ekledim Amazon yurt dışından ürün sizce alınır mı yurt dışından Türkiye gelecek.

•Sizce bu ürünün garantisi var mıdır tıpkı Türkiye'deki garanti gibi?

•Veya ürün bozuk çıktı ve Türkiye de ki gibi geri verebilir miyiz?
Ya da işlemciler kullanıldığı zaman geri verilebiliyor mu?

•Mesela ürünü garantiye vermek için Türkiye de ki garanti merkezine mi yoksa yurt dışına mı götürmemiz gerekiyor.

•Mesela Türkiye de garantisi olmuyor.
Biz bunu yurt dışına garantisine yollasak ürün geri gelirken gümrükten vergi alırlar mı?

En son fotoda T.C. Kimlik no verirsek gümrük mumruk tum vergileri onların ideyeceklerini söylüyorlar...

Eğer güvenilirse cok guzel ya.
R7 5800X 3100₺
R5 5600X 2900₺

Cevaplarınız için şimdiden teşkurler...

[✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓]

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-08-23-22-49-15-138_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-08-23-22-49-15-138_com.android.chrome.jpg
    61,7 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_2021-08-23-22-49-21-974_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-08-23-22-49-21-974_com.android.chrome.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2021-08-23-22-49-26-008_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-08-23-22-49-26-008_com.android.chrome.jpg
    65,5 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar;
Size bir sorum olacak.
Aşağıda resimleri ekledim Amazon yurt dışından ürün sizce alınır mı yurt dışından Türkiye gelecek.

•Sizce bu ürünün garantisi var mıdır tıpkı Türkiye'deki garanti gibi?

•Veya ürün bozuk çıktı ve Türkiye de ki gibi geri verebilir miyiz?
Ya da işlemciler kullanıldığı zaman geri verilebiliyor mu?

•Mesela ürünü garantiye vermek için Türkiye de ki garanti merkezine mi yoksa yurt dışına mı götürmemiz gerekiyor.

•Mesela Türkiye de garantisi olmuyor.
Biz bunu yurt dışına garantisine yollasak ürün geri gelirken gümrükten vergi alırlar mı?

En son fotoda T.C. Kimlik no verirsek gümrük mumruk tum vergileri onların ideyeceklerini söylüyorlar...

Eğer güvenilirse cok guzel ya.
R7 5800X 3100₺
R5 5600X 2900₺

Cevaplarınız için şimdiden teşkurler...

[✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓]
Alınır, fakat sorun çıkarsa çok uğraşırsınız.

Alınır, Amazon da gayet güvenilir. Bir sorun yaşamazsın. İşlemci zaten pek bozulan bir şey değil, pinleri yamultma/kırma bir şey olmaz.

Ama genelde Amazon haricî satıcılar Türkiye'ye göndermiyor. Gönderilecek yeri seçince gönderip göndermediğini kontrol eder misin?

Alınmaz garanti durumu vs çok sıkıntı ayrıca gümrüğe geldiği zaman vergi ödemek zorunda kalıyorsunuz diye biliyorum akakçe veya cimri adlı siteden en uygun fiyatları bulabilirsiniz.
Ama gümrük vergilerinin onlara ait olduğunu ve Tc kimlik NO mu istediler butun getirme vergilerini onlarin karşıladıklarını söylüyorlar.
TC kimlik ile galiba yurtdışına garantiye gidince geliste gumruk vergisi alinmasin diye TC mi istiyorlar...
Alınır, fakat sorun çıkarsa çok uğraşırsınız.
Nasıl yani.
Gümrük sıkıntısından bahsediyorsaniz o sıkıntı değil çünkü TC kimlikle tum gumruk mumruk gibi vergilerin hepsini onlar ödüyor.
Mesela yurtdışına götürdüm geri gelince TC verdiim için gümrük vergisi odemicem.
Ama onun dışında garanti dışında bir problem varmı.
Para birimini o ülkenin para birimi yapın, aksi takdirde Türk Lirası bazaınıyor bildiğim kadarıyla.
Nasil yapılıyor...
Para birimini o ülkenin para birimi yapın, aksi takdirde Türk Lirası bazaınıyor bildiğim kadarıyla.
Nasil yapılıyor...
Alınır, Amazon da gayet güvenilir. Bir sorun yaşamazsın. İşlemci zaten pek bozulan bir şey değil, pinleri yamultma/kırma bir şey olmaz.

Ama genelde Amazon haricî satıcılar Türkiye'ye göndermiyor. Gönderilecek yeri seçince gönderip göndermediğini kontrol eder misin?
Evet gonderiliyor resimde de mevcut.
Benim korkum garanti kısmı o nasıl ilerliyor.
Eğer sıkıntılı ise 800 lira fazla veriyim adam gibi olsun ama sıkıntı olmazsa guzel fiyat yani...

Son düzenleme:
Ama gümrük vergilerinin onlara ait olduğunu ve Tc kimlik NO mu istediler butun getirme vergilerini onlarin karşıladıklarını söylüyorlar.
TC kimlik ile galiba yurtdışına garantiye gidince geliste gumruk vergisi alinmasin diye TC mi istiyorlar...

Nasıl yani.
Gümrük sıkıntısından bahsediyorsaniz o sıkıntı değil çünkü TC kimlikle tum gumruk mumruk gibi vergilerin hepsini onlar ödüyor.
Mesela yurtdışına götürdüm geri gelince TC verdiim için gümrük vergisi odemicem.
Ama onun dışında garanti dışında bir problem varmı.

Nasil yapılıyor...

Nasil yapılıyor...

Evet gonderiliyor resimde de mevcut.
Benim korkum garanti kısmı o nasıl ilerliyor.
Eğer sıkıntılı ise 800 lira fazla veriyim adam gibi olsun ama sıkıntı olmazsa guzel fiyat yani...
Sıkıntı ne olarak? Uğraştırmazlar, garanti ışın hallolur. Ama Türkiye'ye göre daha uzun sürebilir. Ayrıca dediğim gibi işlemci pinini kırmadığın sürece hiç bir şey olmaz.

Sıkıntı ne olarak? Uğraştırmazlar, garanti ışın hallolur. Ama Türkiye'ye göre daha uzun sürebilir. Ayrıca dediğim gibi işlemci pinini kırmadığın sürece hiç bir şey olmaz.
Ya abi vallaha biraz korkuyorum ya gelince bozuk çıkarsa.
Babamin dilinden kurtulamam.
Ve garanti icin nereye vermemiz gerekiyor?

Ya abi vallaha biraz korkuyorum ya gelince bozuk çıkarsa.
Babamin dilinden kurtulamam.
Ve garanti icin nereye vermemiz gerekiyor?
Emin değilim ama genelde aldığın yere yolluyorsun, veya onlar sana bir yer söylüyor. Aldığın yer ile iletişime geçince hallolur.

Kutulu alırsan bozuk çıkmaz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı