Ryzen 7 5800X için Cooler Master ML240 V2 iş görür mü?

Ben geçen ay vatanda hafta sonu indirimde toplamıştım kasayı. Aslında bu soğutucudan almayacaktım ama 1500 e düştü indirimde o sebeple aldım. Öneri yapacak kadar bilgim ve tecrübem yok sadece kendi değerlerimi yazıp bir fikir vermek istedim. Benim kasam cougar mx660 çok ferah ve havalandırması çok iyi olan bir kasa. Ayrıca odam sıcak değil kışın 20- 22 derece arası oluyordur. Bunlara rağmen 80 derece çalışan oyunlar var. Yazın en az 5 derece artar bu sıcaklık. İşin özü diğer soğutucular nasıldır bilemem ama ben bugun olsa bu soğutucuyu almazdım.
Hocam doğrudur dün geceden beri araştırıyorum Cooler Master’den uzak durma kararı aldım. Şu hedeflediğim ürün Arctic Freezer II 240mm, kendisi 240mm kategorisinde en iyi soğutuculardan birisi maalesef almak için sabır gerek ama en azından beklemeye değecek bir ürün.

Hocam doğrudur dün geceden beri araştırıyorum Cooler Master'den uzak durma kararı aldım. Şu hedeflediğim ürün Arctic Freezer II 240mm, kendisi 240mm kategorisinde en iyi soğutuculardan birisi maalesef almak için sabır gerek ama en azından beklemeye değecek bir ürün.

Attığım 360mm model daha mantıklı LF2 çoğu 240mmden iyi olsa da 360mm'yide geçmiyor.

Attığım 360mm model daha mantıklı LF2 çoğu 240mmden iyi olsa da 360mm'yide geçmiyor.
Hocam öneriniz için teşekkürler gerçekten ancak kasamın 360mm desteği maalesef yokmuş şu an bu yüzden 240mm de en performanslı ürüne odaklanmak zorundayım. Bende başlığı açtıktan sonra öğrendim kasamın 360mm desteği olmadığını. :(

Hocam öneriniz için teşekkürler gerçekten ancak kasamın 360mm desteği maalesef yokmuş şu an bu yüzden 240mm de en performanslı ürüne odaklanmak zorundayım. Bende başlığı açtıktan sonra öğrendim kasamın 360mm desteği olmadığını. :(

Kasa modeli nedir? LF2 bakın o zaman ama kalın radyatörü ona dikkat edin.

Kasa modeli nedir? LF2 bakın o zaman ama kalın radyatörü ona dikkat edin.
Kasa modelimi hatırlamıyorum PowerBoost firmasının millet kötüleyip duruyor ama ben kasayı seviyorum, ürünün sitesinden boyutları kontrol ettim kasanın klıvazundaki değerlere uyuyordu.

Kasa modelimi hatırlamıyorum Power Boost firmasının millet kötüleyip duruyor ama ben kasayı seviyorum, ürünün sitesinden boyutları kontrol ettim kasanın klıvazundaki değerlere uyuyordu.

Kılavuzda modeli yazmıyor mu? Ayrıca önermemizin bir sebebi var dışında dandik Çin malı ürünlere logo basıp satıyorlar çok nadiren düzgün markalardan alıyorlar.

Kılavuzda modeli yazmıyor mu? Ayrıca önermemizin bir sebebi var dışında dandik Çin malı ürünlere logo basıp satıyorlar çok nadiren düzgün markalardan alıyorlar.
Hocam kılavuzda yazıyor yanımda değil şu an yarın bilgilendireceğim sizi. Birde insanları anlamıyorum kasadan nasıl bir şikayet gelebilir ki? Hava sirkülasyonu zayıf olabilir belki fanları veya panelleri dandik olabilir. Ama ben kasamın her yönüyle memnunum en azından benim ihtiyaçlarımı karşılıyor ama işte başkaları bunu anlamıyor hemen gelip çöp çöp çöp yazıyorlar ergen gibi, tabii ki her donanımın daha iyisini almak mümkün ama bazı insanlara elimizdekiyle memnun olduğumuzu anlatmak zor mesele.

Hocam kılavuzda yazıyor yanımda değil şu an yarın bilgilendireceğim sizi. Bir de insanları anlamıyorum kasadan nasıl bir şikayet gelebilir ki? Hava sirkülasyonu zayıf olabilir belki fanları veya panelleri dandik olabilir. Ama ben kasamın her yönüyle memnunum en azından benim ihtiyaçlarımı karşılıyor ama işte başkaları bunu anlamıyor hemen gelip çöp çöp çöp yazıyorlar ergen gibi, tabii ki her donanımın daha iyisini almak mümkün ama bazı insanlara elimizdekiyle memnun olduğumuzu anlatmak zor mesele.

Çoğu zaman daha iyisi bulunuyor, tabii diğer parçalar kadar önemli değil kasa ama kendiniz gördünüz 360mm desteği yok mesela. Çoğu zaman da içine dandik bir PSU koydukları için topa tutuluyor:

Çoğu zaman daha iyisi bulunuyor, tabii diğer parçalar kadar önemli değil kasa ama kendiniz gördünüz 360mm desteği yok mesela. Çoğu zaman da içine dandik bir PSU koydukları için topa tutuluyor:
Hocam ben sadece kasa aldım Psu'm Zalman ZM 1200Watt Gold.

Hocam ben sadece kasa aldım Psu'm Zalman ZM 1200Watt Gold.
Eskiden Mining yaptığım için böyle premium bir ürün kullanıyorum aynı şekilde elimdeki 4 mining çıkması rtx3080'den 3 tanesini satıp kendime bir tane bırakarak oyun bilgisayarı toparladım. Ama eksikler halen daha var onlarda zamanla toparlanacak.

Geri
Yukarı