Ryzen 7 5800X için Cooler Master ML240 V2 iş görür mü?

Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
İcra Katibi
Arkadaşlar öncelikle ürünün linkini bilmeyenler için bırakayım.

Forumda buna benzer sorular sorulmuş ama hem olumlu hem olumsuz cevaplar gelmiş, öncelikle işlemciye O.C yapmayı düşünmüyorum, temel frekanslarda çalışacak şu anki kule tipi soğutucuda maalesef oyunlarda %40-50'lerde bile 90 dereceyi görüyorum. Sizce bu soğutucu 5800X, o.c. Olmadan kaç derecelerde tutabilir şimdiden cevap vereceklere teşekkür ediyorum.

💙

Kasanızda 360'lık radyatör takma imkanı varsa yukarıdaki arkadaşın önerdiği gibi bir soğutucu almanızı öneririm. Çünkü bu işlemciyi dizginlemek zor.

Bu çok daha iyi olur attığınız ile sınırda olur oyunda 80e yaklaşır.
Teşekkür ediyorum bu ürün bütçemi aşıyor almak için biraz daha beklemem gerekiyor sanırım yada başka 360mm önerebilir misiniz?

Kasanızda 360'lık radyatör takma imkanı varsa yukarıdaki arkadaşın önerdiği gibi bir soğutucu almanızı öneririm. Çünkü bu işlemciyi dizginlemek zor.
Çok doğru diyorsunuz galiba limitleri biraz daha zorlamak gerekiyor soğutmak için.

Teşekkür ediyorum bu ürün bütçemi aşıyor almak için biraz daha beklemem gerekiyor sanırım ya da başka 360mm önerebilir misiniz?

Çok doğru diyorsunuz galiba limitleri biraz daha zorlamak gerekiyor soğutmak için.

Biraz daha bekleyin o zaman, düzgün 360mm yok.

1 ay önce pc topladım ben de. 13600k ile bu soğutucudan almıştım. Oyunlarda full artı full görüntü ayarlarında anlık olarak max 85 derece gördüm . Ortalama 70-80 arası geziyor oyununa göre. Sistem boşta iken 43-47 arası geziyor. Tabi kış ayındayız yaz aylarında biraz daha artar tahminimce.

1 ay önce pc topladım ben de. 13600k ile bu soğutucudan almıştım. Oyunlarda full artı full görüntü ayarlarında anlık olarak max 85 derece gördüm . Ortalama 70-80 arası geziyor oyununa göre. Sistem boşta iken 43-47 arası geziyor. Tabi kış ayındayız yaz aylarında biraz daha artar tahminimce.
13600k daha güçlü bir işlemci sanırsam üstelik 10nm, siz bile 70-80 derecelerde geziniyorsanız bence 5800X için bu soğutucu yeterlidir gayet. 5800X 105W, 13600k 125w değere sahip sizce de öyle olur mu?

13600k daha güçlü bir işlemci sanırsam üstelik 10nm, siz bile 70-80 derecelerde geziniyorsanız bence 5800X için bu soğutucu yeterlidir gayet. 5800X 105W, 13600k 125w değere sahip sizce de öyle olur mu?
Hocam bu arada
Bu soğutucuyu öneriyorlar Cooler Master’in bu modelinden çok şikayet edenler olmuş. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum bütçemi daha fazla zorlayamıyorum bir taraftan Arctic duo 34 kule tipinin birçok 240mm sıvı soğutmayla eş değer olduğunu söyleyenler var.

Hocam bu arada
Bu soğutucuyu öneriyorlar Cooler Master’in bu modelinden çok şikayet edenler olmuş. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum bütçemi daha fazla zorlayamıyorum bir taraftan Arctic duo 34 kule tipinin birçok 240mm sıvı soğutmayla eş değer olduğunu söyleyenler var.
Güncelleme: forumda 5600x ile arctic 34 kullananlara denk geldim, render değil normal oyunda bile 70 derecelerin rahat rahat üstüne çıkıyormuş. 5800x ile çok daha vahim tablolar gerçekleşir maalesef. :(

Şimdi id-cooler 224 xt kule tipini araştırıyorum ondanda fayda gelmez ise tekrardan cooler master yada biraz daha bekleyip corsaire geçiş yapacağım.

Son düzenleme:
13600K daha güçlü bir işlemci sanırsam üstelik 10nm, siz bile 70-80 derecelerde geziniyorsanız bence 5800X için bu soğutucu yeterlidir gayet. 5800X 105W, 13600K 125W değere sahip sizce de öyle olur mu?

Hocam bu arada
Bu soğutucuyu öneriyorlar Cooler Master'in bu modelinden çok şikayet edenler olmuş. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum bütçemi daha fazla zorlayamıyorum bir taraftan Arctic Duo 34 kule tipinin birçok 240mm sıvı soğutmayla eş değer olduğunu söyleyenler var.

Güncelleme: Forumda 5600X ile Arctic 34 kullananlara denk geldim, render değil normal oyunda bile 70 derecelerin rahat rahat üstüne çıkıyormuş. 5800X ile çok daha vahim tablolar gerçekleşir maalesef. :(

Şimdi ID-cooler 224 XT kule tipini araştırıyorum ondanda fayda gelmez ise tekrardan Cooler Master'ya da biraz daha bekleyip Corsair'e geçiş yapacağım.

5800X için hiçbir hava soğutma yeterli değil üstüne 5800X çok da gerisinde değil 13600K'nın. 1-2ay daha bekleyip attığım 360'ı alın.

Ben geçen ay vatanda hafta sonu indirimde toplamıştım kasayı. Aslında bu soğutucudan almayacaktım ama 1500 e düştü indirimde o sebeple aldım. Öneri yapacak kadar bilgim ve tecrübem yok sadece kendi değerlerimi yazıp bir fikir vermek istedim. Benim kasam cougar mx660 çok ferah ve havalandırması çok iyi olan bir kasa. Ayrıca odam sıcak değil kışın 20- 22 derece arası oluyordur. Bunlara rağmen 80 derece çalışan oyunlar var. Yazın en az 5 derece artar bu sıcaklık. İşin özü diğer soğutucular nasıldır bilemem ama ben bugun olsa bu soğutucuyu almazdım.

Geri
Yukarı