Ryzen 7 5800X RTX 3050 sistemde takılma

Rıza Demirel yp

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce bir PC topladım. Bileşenler:
- ASRock B550M-HDV anakart.
-Ryzen 7 5800X ve MSI sıvı soğutma.
-Gigabyte 3050 ekran kartı.
-512 GB M.2 SSD.
-Kingston 3600 2x8 RAM.
-Corsair RM650 80 Gold tam modüler cpu

Anakartım güncel, Windows 11 Home kurulu etkin ve güncel, bütün donanımlar güncel ayrıca hepsini de OCCT FurMark Hard Disk Sentinel gibi programlarda test ettim bir sorun yok hiçbirinde sıcaklık değerleri de normal.

PC'de takılmalar yaşıyorum, sadece oyunlarda değil masaüstünde de yaşıyorum FPS değerlerim beklediğim gibi FPS düşmesi ta almıyorum ama bu takılmalar geçmiyor çözüm bulamıyorum, sebebini anlayamıyorum, yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Yıllar önce hatırladığım bir olaydan yola çıkarak soruyorum. Bilgisayarı bağladığınız uzatma kablosunu taktığınız prizde de çoğaltıcı bulunuyor mu? Veya olur ya daha uzun bir yere çekmeniz gerekmiştir kabloyu ve uzatma kablosu+uzatma kablosu gibi bir birleşim yaptınız mı? Bu arada oyunda da takıldığını fakat fpsnizin düşmediğini söylemişsiniz belki de sorun farenizdedir.

Yıllar önce hatırladığım bir olaydan yola çıkarak soruyorum. Bilgisayarı bağladığınız uzatma kablosunu taktığınız prizde de çoğaltıcı bulunuyor mu? Veya olur ya daha uzun bir yere çekmeniz gerekmiştir kabloyu ve uzatma kablosu+uzatma kablosu gibi bir birleşim yaptınız mı?
yok hayır güc kablosu tek basına takılı prizde

Hocam ben de aynı sorunu yaşıyorum Ryzen 7 5800X RX6700 10 GB ekran kartım var acaba işlemci kaynaklı mı yaşıyoruz bu problemi. İkimizde de aynı sorun var gibi CS'de 750+ Valorant'ta 500+ FPS alıyorum ama anlık drop giriyor ne denediysem çözemedim. Ben de yeni aldım sistemi

Hocam ben de aynı sorunu yaşıyorum Ryzen 7 5800X RX6700 10 GB ekran kartım var acaba işlemci kaynaklı mı yaşıyoruz bu problemi. İkimizde de aynı sorun var gibi CS'de 750+ Valorant'ta 500+ FPS alıyorum ama anlık drop giriyor ne denediysem çözemedim. Ben de yeni aldım sistemi
Valla olabilir ben de cozemedım hala, dediğin gibi cok iyi fps' ler alıyorum ama gpu kullanımı 0' a dusup birkac saniyeliğine anormal takılmalar oluyor.

Geri
Yukarı