Ryzen 7 5800X sıcaklık değerleri normal mi?

Bilinmeyen1

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 7 5800X işlemcim var ve sıcaklıklar biraz fazla geldi gibi bana yükte. Sizce de öyle midir yoksa normal mi? Şu an kış mevsimindeyiz ve bilgisayarım şu an soğuk odada duruyor ve bu halde sıcaklıklar şöyle: Boşta: 33 derece oyunlarda yaklaşık %30 işlemci kullanıyor ve 60-66 derece arası seyir ediyor %40 kullanıma çıkıyor. Bazen oyunlarda 67 dereceye kadar çıkabiliyor. Ve son olarak Cinebench R23 testinde yaklaşık 4 dakika boyunca test ettim çünkü daha fazla yükselme olmadı 76 derece oldu. Bu sıcaklık değerleri normal mi? Ortam koşullarını da hesaba katarsak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 7 5800X işlemcim var ve sıcaklıklar biraz fazla geldi gibi bana yükte. Sizce de öyle midir yoksa normal mi? Şu an kış mevsimindeyiz ve bilgisayarım şu an soğuk odada duruyor ve bu halde sıcaklıklar şöyle: Boşta: 33 derece oyunlarda yaklaşık %30 işlemci kullanıyor ve 60-66 derece arası seyir ediyor %40 kullanıma çıkıyor. Bazen oyunlarda 67 dereceye kadar çıkabiliyor. Ve son olarak Cinebench R23 testinde yaklaşık 4 dakika boyunca test ettim çünkü daha fazla yükselme olmadı 76 derece oldu. Bu sıcaklık değerleri normal mi? Ortam koşullarını da hesaba katarsak.

Sıkıntı yok.

İşlemci kullanımı kaç oluyor oyunlarda şimdi cyberpunk 2077 de 62 - 63 derece oluyor fakat Detroit brcome human diye bir oyun var %40 civarı işlemci kullanımı oluyor 67 ye kadar çıkıyor
Ben warzone lol ve pubg oynuyorum en fazla warzone da oluyor kullanim rtx 3070 ile kullaniyorum %40 45 arasi 62 dereceyi gecmedi 1 saatlik oynamam da. Cinebench de ise 10dk lik test yaptım o fa en fazla 70 dereceyi gördü.

Konunuz onaylanmış. Buradan cevap vereyim. R23 testini yapmadığım için bir bilgim yok. Büyük ihtimal sıkıntı yoktur diye düşünüyorum. Isı dereceleriniz zaten normal demiştim.

5800x islemciyi o.c ile mi kullanıyorsun yoksa default ayarlarda mi? Bir de alakasi olmucak belki ama default da kullandığın zaman en fazla kac ghz'e kadar çıkıyor işlemci?

Yeni konular

Geri
Yukarı