Ryzen 5 3600X Sıcaklık Değerleri Normal Mi?

70-72 derece gayet normal değerler. Kasa nedir?

Gayet normal sıcaklıklar dedikten sonra kasayı niye sordunuz?
Diğerlerinin yorumları hadi neyse de sizden beklemezdim böyle bir şey.

Ryzen 5 3600X 70-72 derece yüzünden kapanma yapmaz. Stok soğutucu vidalarına kadar bahsedenler olmuş, daha neler. Sürücü kaynaklı çakışmalar yüzünden de bilgisayar kapanabilir, güç kaynağı sebebiyle de kapanabilir, bozuk RAM yüzünden bile kapanabilir. Windows sürümü güncellemediği veya eksik güncellemesi olduğu için kapanan bilgisayar gördüm ben. Neyse asıl konuya gelelim, elimizdeki veriler yetersiz. Nasıl kapandığını insanlar nasıl anlayıp da yorumda bulunabiliyor anlam veremiyorum.

Minidump dosyası oluşmuş mu? Oluşmadıysa hata raporlarını kontrol ettiniz mi? Bilgisayarda bir sorun olunca, ne olduğunu bu yollar ile kullanıcısına bilgi sağlar. Sisteminizi de tam olarak yazarsanız çok daha iyi olur.

Ekran kartı fanları da çalişmiyormuş yardım edin.

Hangi ekran kartı? Benim ekran kartının da fanları çalışmıyor 60 dereceyi geçmediği sürece. 60 dereceyi geçtikten sonra çalışıyor. Çünkü özelliği öyle.
Isındığı zaman da mı çalışmıyor?

Son düzenleme:
Diğerlerinin yorumları hadi neyse de sizden beklemezdim böyle bir şey.
Burada tuhaf olan ne? Değerleri gayet normal zaten arkadaşın. Kasasını sorma sebebim de eğer kötü bir kasa ise daha da düşürebiliriz. Kasasını sorunca cahilce bir hareket falan mı yapmış oluyoruz?

Sanki gidip konuya Everest al yazmadım ya, neyi beklemiyorsunuz?

70-72 derece yüzünden kapanma yapmayacağını ben de biliyorum, sorunu başka bir şeyde olduğu kesin.

Burada tuhaf olan ne? Değerleri gayet normal zaten arkadaşın. Kasasını sorma sebebim de eğer kötü bir kasa ise daha da düşürebiliriz. Kasasını sorunca cahilce bir hareket falan mı yapmış oluyoruz?

Sanki gidip konuya Everest al yazmadım ya, neyi beklemiyorsunuz?

70-72 derece yüzünden kapanma yapmayacağını ben de biliyorum, sorunu başka bir şeyde olduğu kesin.

Tuhaf olan bir şey yok, kasayı sormanızı sizden beklemiyordum sıcaklıklar normal dedikten sonra.

Dediğiniz gibi sorun başka bir şeyde bariz belli. Tam olarak bu sebeple beklemiyordum.

Tuhaf olan bir şey yok, kasayı sormanızı sizden beklemiyordum sıcaklıklar normal dedikten sonra.

Dediğiniz gibi sorun başka bir şeyde bariz belli. Tam olarak bu sebeple beklemiyordum.
Normal dedikten sonra sormakta ne var yani, bu acayip bir durum değil ki. 70-72 dereceye normal dedim. Kasayı sormam sorunun kaynağının işlemci olduğunu düşünmem anlamına gelmiyor ki. Kasayı sordum diye işlemciye sorunlu dediğimi nereden çıkarttınız?

Sanki kasayı sormak suç gibi yazı yazdınız. Kime sorsan ''Ee ne var bunda, kasayı sormuş?'' der.
Ekran kartı fanları da çalişmiyormuş yardım edin.
Marka ve modeli nedir? Birçok yeni ekran kartları 0 Db özelliğine sahip, boşta belli bir dereceye kadar fanları çalıştırmıyor. Bu bir sorun değil.

Kasayı sordum diye işlemciye sorunlu dediğimi nereden çıkarttınız?

İşlemciye sorunlu dediğinizi kast etmedim, siz bunu nereden çıkarttınız? Zaten yazdıklarımı okuduysanız, kapanma sorununun kaynağı bir çok sebeple olabilir. Buna istinaden kapanma sorununu sorgulamanızı beklerdim sizden. Bunu yazdım diye siz niye bu kadar alındınız?
Sizin bilgi birikiminiz ve deneyimlerinize göre kapanma sorununu çözmeye yönelik bir şey yazmanızı bekliyordum. Bu size olumsuz değil, tam aksine olumlu bir eleştiri olarak görebilirsin. Elbette kasayı sorabilirsiniz. Komple sistemi de sorabilirdiniz, böylece en azından sistemin uyumsuz bir parçası var mıdır diye bakılabilir.
Bu yanlış anlamalar nereye kadar uzayacak bakalım. Umarım bu sefer kendimi doğru ifade edebilmişimdir de daha fazla suçlayıcı ifadelerle yazmazsın bana.

@kocaefe88 Konuda neden kapanma sorunu yaşıyorum yazmıyor, işlemci sıcaklığım normal mi yazıyor. Ben de buna cevap yazdım. Kapanma sorununa çözümüm olsa ona yazarım. Durduk yere boş mesaj atıyoruz şu an.

Konuda yazan:

''İşlemcim AMD R5 3600X GTA'dayken 70-72 dereceleri de dolaşiyor ve aniden kendini kapatabiliyor, bu sıcaklıklar normal gelmedi bana bilgisi olan paylaşabilir mi?''

Buradaki asıl soru ne? İşlemci sıcaklığım normal mi? Benim cevabım ne? Normal. Konu kapanmıştır.

Uyumsuz parça olsa zaten sistem çalışmaz, bunu neden sorayım? Yok yere tartışma çıkartıyorsunuz gece gece. Beklenmedik bir davranışım falan yok ortada.

Aniden kendini kapatabiliyor dediğini hatırlıyorsunuz. Peki o zaman ben hatalıyım, kapanma sorunu yok. Özür dilerim. Zaten konu sahibi onu merak etmiyor, sıcaklıklar normal mi diye soruyor ve evet normal.

Geri
Yukarı