Ryzen 7 5800x3D 7699TL

Eğer sadece oyun için düşünüyorsanız bence gerek yok fakat iyi bir kampanya olur fiyat/taksit anlamında öyle birşey denk gelirse almak sanki daha mantıklı olur. DDR5'e ben de şuan için geçmeyi düşünmüyorum mutlaka artıları var fakat eskiye göre anakartlar biraz daha ulaşılabilir fiyatlar da olsa bile biraz daha zaman gerek diye düşünüyorum.
Evet sadece oyun için kullanıyorum. 4080 ve yeni AMD'leri görelim ekran kartı aldıktan sonra darboğaz yaparsa değiştirmek istiyordum.

Stok fansız indirime soksalar keşke şöyle işlemcileri. Bunu alıp stok fanla kullanacak çok insan yoktur diye tahmin ediyorum.

Konuyla alakasız; ne kadar garip bir dönem değil mi? İndirim olarak düşündüğümüz şeyin aslında yurtdışında 400 dolar olan normal fiyatından satılması. (Hatta 411 dolara daha pahalıya.) İliğimizi öyle bir sömürmüşler ki garip şeyleri normalize etmeye başlıyor insan.

Öncelikle işlemci çok güçlü bunu belirteyim, oyun performansı muazzam ötesi. Çok iyi de fiyat. Hazırda b450-550 anakart varsa alınıp 5 sene daha ağrısız bir şekilde yolunuza bakabilirsiniz. Öbür türlü yeni sistem kuracaklara tavsiyem b450-b550+ bu işlemcinin maliyetiyle 13. Nesil intel + anakart maliyeti aynı olacağından inteli seçmelisiniz şu anlık. Ama hazırda anakart varsa düşünmeden 5800x3D derim.
Msi edge wifi x570 var uyumlumu acaba?

i5 13600KF kullanıyorum ve Total anlamda 5800x3D'den daha iyi bir işlemci oyun anlamında hala 5800x3D iyi olabilir (emin olmamakla beraber) fakat i5 13600KF, R9 5900X'ten ve i7 12700K'den daha iyi sentetik sonuçlara sahip ve soğutma konusunda daha kullanışlı bir işlemci. Yani iş+oyun anlamında gayet yeterli güzel bir F/P işlemci.

Bu dediğime katıla katıla gülen arkadaşların neden güldüğünü gerçekten merak ettim i5 13600KF size göre kötü bir işlemcimi ya da F/P işlemci değil mi?🤔

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı