Ryzen 7 5800x3D 7699TL

@blackeagle03 5 aydır 5800x3d kullanıyorum. İşlemci aşırı ısınıyordu konuma bakabilirsiniz:
Şu anda undervolt yaptım cinebenchte 84 dereceyi geçmiyor, oyunlarda 60 70 arası takılıyor ve performansı arttı.

@blackeagle03 5 aydır 5800x3D kullanıyorum. İşlemci aşırı ısınıyordu konuma bakabilirsiniz:
Şu anda undervolt yaptım Cinebench'te 84 dereceyi geçmiyor, oyunlarda 60 70 arası takılıyor ve performansı arttı.

Sağ olun bilgilendirme için. Konunuzu inceledim, sıcaklıklar epey yüksek. Ben UV falan anlamam, yapamam onları, sanırım bendeki soğutucu ile de o derecelere çıkacaktır. En iyi vazgeçeyim ben. Teşekkür ederim.

5600X'ten bu işlemciye geçilir mi? 4000 serisi ile 5600X darboğaz yaparsa diye soruyorum.

Ben de aynı durumdayım. Bunun için bir yükseltme yapayım diyordum ama, sıcaklık değerleri üzdü.

Sağ olun bilgilendirme için. Konunuzu inceledim, sıcaklıklar epey yüksek. Ben UV falan anlamam, yapamam onları, sanırım bendeki soğutucu ile de o derecelere çıkacaktır. En iyi vazgeçeyim ben. Teşekkür ederim.

Ben de aynı durumdayım. Bunun için bir yükseltme yapayım diyordum ama. Sıcaklık değerleri üzdü.

Bu kafayla yeni CPU alamazsın.

Sağolun bilgilendirme için. Konunuzu inceledim, sıcaklıklar epey yüksek. Ben UV falan anlamam, yapamam onları, sanırım bendeki soğutucu ile de o derecelere çıkacaktır. En iyi vazgeçeyim ben. Teşekkür ederim.

Ben de aynı durumdayım. Bunun için bir yükseltme yapayım diyordum ama. Sıcaklık değerleri üzdü.

Benim 5600x 60-65 derece takılıyor. Kasama ve soğutucuma güveniyorum ben şahsen.

Benim 5600x 60-65 derece takılıyor. Kasama ve soğutucuma güveniyorum ben şahsen.
5600x miss gibi işlemcidir normal o sıcaklıklar da kalması fakat yukarda bahsedilen işlemciler ile kıyaslamak yanlış her ne kadar i5 13600K 6 çekirdekli 5600x veya 7600x eş değeri işlemci olarak düşünülse de durum öyle değil daha çok yukarda dediğim gibi 5900x,5800x yada i7 12700K ile kıyaslanmalı.

@blackeagle03 Yeni Cpu lar hep böyle kardeşim, ben de hacker değilim kendim internetten deneyerek yaptım çok basit rehberimi atayım şimdi düzenledim senin için istersen sadece başta yazdığımı yap program kullanma yüzde 5 ile 10 arası performans kaybın olur sadece:

H100i Elite Capellix ile güvenemiyorum ben şu an arkadaşın konusunu inceledikten sonra. Ben size öyle söyleyim. 5600x'i zaten çok rahat soğutuyorum.

Sizce aradaki fark 5600x'ten geçmeye değer mi? Eğer 5800x3D'ye geçersem 7000 serisini almayıp bir sonrakilere bakarım hem DDR5 yaygınlaşmış olur diye düşünüyorum.

Sizce aradaki fark 5600x'ten geçmeye değer mi? Eğer 5800x3D'ye geçersem 7000 serisini almayıp bir sonrakilere bakarım hem DDR5 yaygınlaşmış olur diye düşünüyorum.
Eğer sadece oyun için düşünüyorsanız bence gerek yok fakat iyi bir kampanya olur fiyat/taksit anlamında öyle birşey denk gelirse almak sanki daha mantıklı olur. DDR5'e ben de şuan için geçmeyi düşünmüyorum mutlaka artıları var fakat eskiye göre anakartlar biraz daha ulaşılabilir fiyatlar da olsa bile biraz daha zaman gerek diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı