Ryzen 7 5800X3D 8449TL

@imgenius kardeşimin deyişiyle "ballı çörek" kartı. Neyle birleştirseniz ballı çörek oluyormuş. :D

Güzel işlemci. Almak isteyen bu yüksek kurda kaçırmasın derim. Yarının durumu belli değil. İndirim bulunca yapıştırın.

R7 5800X almayı düşünüyordum ama indirime gireceği yok aradaki fiyat farkını verip bunu almaya değer mi? Bütçe olarak ucundan zorlayacak sadece.

Performansı yüksek ama ısısı da yüksek alacak olanların bunu göz önünde bulundurmasında fayda var. Ben R7 5800X ile boşta 30, oyunlarda ise 75 derece gördüm ama renderingde 90 dereceye falan çıkıyor. 5800X3D olsaydı renderda erimişti muhtemelen. :D

Bu işlemcinin hâlâ hak ettiği fiyatın çok üstünde olduğunu düşünüyorum. 5800X'i sırf daha iyi oyun performansı veriyor diye süsleyip +4K yapıştırmaları hiç etik bir hareket değil. Gerçi bu işlemcinin MSRP'si o kadar pahalı değil, TR'de çok pahalı. TR fiyatı 7-7.5K olmalı.

Gerçi bu işlemcinin MSRP'si o kadar pahalı değil, TR'de çok pahalı. TR fiyatı 7-7.5K olmalı.
Hocam Türkiye'de kim, neyi MSRP'yi ipleyip yasal MSRP yani MSRP+0.40'tan satıyor ki? :D
Örnek vermem gerekirse;
Almanya'da 900 Euro'ya RTX 3080 10 GB bulabilirsiniz ancak Türkiye'de en düşük fiyatı 1100€'ya tekabül ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı