Ryzen 7 5800x3D için anakart tavsiyesi

O işlemcinin en az 4 yıl gideri var nasıl önü kapalı oluyor?

Soket olarak onu kapali. LGA1700 sokete 13. nesil Intel destegi gelecegi gibi Intel'in bu seride 3 nesil destek vermesi de mumkun. O paraya zaten ayni performansi veren ama onu acik bir islemci - soket ikilisine yatirim yapmak varken niye tam tersi bir duruma yatirim yapilsin ki?

Soket olarak onu kapali. LGA1700 sokete 13. nesil Intel destegi gelecegi gibi Intel'in bu seride 3 nesil destek vermesi de mumkun. O paraya zaten ayni performansi veren ama onu acik bir islemci - soket ikilisine yatirim yapmak varken niye tam tersi bir duruma yatirim yapilsin ki?
5800x3D alınınca yıllarca değişime gerek kalmayacak da o yüzden.

5800x3D alınınca yıllarca değişime gerek kalmayacak da o yüzden.

Orasi hic belli olmaz islemci tarafindaki teknolojiler cok hizli gelisiyor. Ayrica onumuzdeki 2-3 yillik surecte DDR5 bellekler iyice gelisecek. Neden yillarca DDR5 bellekten mahrum kalinsin ki? Diyelim ki anakart ve DDR5 RAM'e ayrilacak butce de sikinti yasanacak. Gider 12700KF alirim yine de LGA1700 sistem toplarim bu yuksek butcede. Benim gorusum bu yonde.

Ben yeni nesil işlemciler ile birlikte gelişen DDR5 bellekleri bekliyorum. Sadece kasayı aldım şimdilik Typce-C özellikli şu an kasayı 3 binden aşağı bulamıyorsun 2 binden almıştım.

@Quistin bu MSI MAG B550 Tomahawk anakartından RGB fanların kaç pinli olduğu hakkında bir bilgin var mıdır?
Bende b550 a-pro var ikisi de aynı tasarımı kullanıyor diye biliyorum. 1x5v 1x12v olması lazım ikisi de 4 pinliydi sanırım ama 3 pin fan takabiliyosun. Benim fanlar 3 pin.
Şu resmi bulabildim. Dediğin gibi 4 pin ama 3 pin fanları da takıp msi centerdan kontrol edebiliyosun.

Dosya Ekleri

• images - 2022-06-03T151325.126.jpeg
    images - 2022-06-03T151325.126.jpeg
    41,9 KB · Görüntüleme: 81
Bende B550 A-PRO var ikisi de aynı tasarımı kullanıyor diye biliyorum. 1x5v 1x12v olması lazım ikisi de 4 pinliydi sanırım ama 3 pin fan takabiliyosun. Benim fanlar 3 pin.
Şu resmi bulabildim. Dediğin gibi 4 pin ama 3 pin fanları da takıp MSI Center'dan kontrol edebiliyosun.

Tekrardan teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı