Ryzen 7 5800x3D İçin Sıvı Soğutucu Önerisi

Cihadbayzan

Femtopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci & Yardım Kuruluşunda İletişim Merkezi Personeli
RAM
Kingston Fury Renegade 32 GB (2x16 GB) 3600MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
Asus TUF Radeon RX6800 Gaming OC
Anakart
MSI B550-A PRO
İşlemci
Ryzen 7 5800X3D
Şu anda var olan soğutucum Freezer Pro HD120.
Aklımda "Arctic Liquid Freezer II 240 İşlemci Sıvı Soğutucu" almak var. Almadan önce bu fiyat bandında (3000-3300₺) bunun yerine önerebileceğiniz başka bir sıvı soğutucu var mıdır?
RGB olup olmaması önemli değil. Yeter ki soğutma görevini tam yerine getirsin.

Cihad hocam liquid frezzer boruları vs devasa boyutta umarım yer sıkıntısı çekmezsiniz.

Ben Lian Lİ Galahad 360'tan memnunum ancak performans olarak Arctic biraz daha iyi. Oyunlarda 70 72'leri görüyor max. Genelde 65 civarı.

Mevcut dereceleriniz nedir?

Dün "Freezer Pro HD120" soğutucuyla CoD Warzone girdiğimde işlemci sıcaklığı maksimum 78 dereceye kadar geldi. Onun üstüne çıkmadı.
Bir önceki işlemcim Ryzen 5 5600'dü bu soğutucuyla o kadar yüksek sıcaklıkları görmüyordu haliyle. Yeni işlemci için yeterli değil gibi geldiği için sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum.
Lian Li Galahad 360'ın fiyatı bir tık fazla geldi bütçem için.

Kasanıza uyuyorsa LT720 alabilirsiniz.

240mm'den fazlası takılamıyorsa LS520 öneririm.

LT720'nin uyumlu olmasını isterdim. Kasanın ön tarafına sığar anca. Öndeki fanların yerine bunu takmak mantıklı olur mu? Yoksa üst tarafa sığacak olan LS520'yi mi almak daha mantıklı olur?
Bu konularda yeni olduğum için çok bilgim de yok. Her türlü bilgiye muhtacım.

LT720'nin uyumlu olmasını isterdim. Kasanın ön tarafına sığar anca. Öndeki fanların yerine bunu takmak mantıklı olur mu? Yoksa üst tarafa sığacak olan LS520'yi mi almak daha mantıklı olur?
Bu konularda yeni olduğum için çok bilgim de yok. Her türlü bilgiye muhtacım.
Ön tarafa AIO takarsanız kasa içi hava sirkülasyonunu bir miktar sınırlamış olursunuz. Bu da bazı parçaların belirli oranda ısınmalarına sebep olur. He ileride kasa değiştiririm derseniz şimdiden alacağınız bir 360mm AIO size artı değer katar.

Geri
Yukarı