Ryzen 7 5800x3D, RTX 3060 OC sisteme 650 watt PSU yeter mi?

Attığınız güç kaynağı, kalitesiz gamepower, ben böyle bir sistemi emanet etmenizi önermiyorum, ki bu kasayı hiç önermiyorum. Almadıysanız kasa için ayrı bir konu açın, güç kaynağı da önerelim.
Sistemi aldım işlemcim 10400f anakartım b560m p işlemciyi ve anakartı değiştireceğim.

PSU'dan kaynaklı ne gibi sorunlar olabilir?
Bilgisayarınız yanabilir, direk bozulur. Kalitesiz güç kaynağı yüzünden bilgisayarımı satmaya kadar gidiyordum, sistemde stabilizasyon sorunu vardı. Bellek, SSD ve HDD performanssız çalışıyor, üstüne oyunlarda mavi ekran veriyordu. Sentetik işlemci ve ekran kartı testlerinde bir şey yoktu. Sonuç, Everest güç kaynağımın 3.3V hattındaki bir mosfet bildiğiniz kararmış ve bu şekilde kullanıyormuşum. Psu değişince sorunum çözüldü. Ama bozuladabilirdi, ki zaten bozulan bir çok arkadaşımız var.

Sistemi aldım işlemcim 10400f anakartım b560m p işlemciyi ve anakartı değiştireceğim.
Sadece Valorant CS:GO tarzı oyunlar oynuyorsun sanırım. 5800X3D İle 10400F işlemci farkını sadece işlemciye yüklenen oyunlarda görürsün. Ekran kartının %99 olduğu oyunlarda gram fark olmaz.
@BerkayZ87 Piyasa uzmanı fiyat belirleyici arkadaş mesajıma gülücük atacağına başka konulardaki önerilerin önüne taş koy. Sosyalin senin uzman piyasa ve fiyat belirleme görüşlerine ihtiyacı var.

Son düzenleme:
Bir de kasanın kendi PSU'su nu söküp başka PSU takabilir miyim?

Bilgisayarınız yanabilir, direk bozulur. Kalitesiz güç kaynağı yüzünden bilgisayarımı satmaya kadar gidiyordum, sistemde stabilizasyon sorunu vardı. Bellek, SSD ve HDD performanssız çalışıyor, üstüne oyunlarda mavi ekran veriyordu. Sentetik işlemci ve ekran kartı testlerinde bir şey yoktu. Sonuç, Everest güç kaynağımın 3.3V hattındaki bir MOSFET bildiğiniz kararmış ve bu şekilde kullanıyormuşum. PSU değişince sorunum çözüldü. Ama bozuladabilirdi, ki zaten bozulan birçok arkadaşımız var.

Bazı oyunlarda drop giriyor PSU'dan kaynaklı olabilir mi bir de kasanın kendi PSU sunu söküp başka PSU takabilir miyim?

Bir de kasanın kendi PSU'su nu söküp başka PSU takabilir miyim?
Tabi ki, neden olmasın. Standarttır ATX güç kaynakları. Ancak kasayı almadıysanız başka kasa önerelim.
Bazı oyunlarda drop giriyor PSU'dan kaynaklı olabilir mi bir de kasanın kendi PSU sunu söküp başka PSU takabilir miyim?
Şu anki sisteminiz, RTX 3060 ve Ryzen 7 ise kaynaklanıyor olabilir.

Sadece Valorant CS:GO tarzı oyunlar oynuyorsun sanırım. 5800X3D İle 10400F işlemci farkını sadece işlemciye yüklenen oyunlarda görürsün. Ekran kartının %99 olduğu oyunlarda gram fark olmaz.
Genelde hikaye oyunlarını oynuyorum fakat 10400f ten hiç memnun değilim çok fazla darboğaz yapıyor almışken kaliteli birşey alacağım.
Tabii ki, neden olmasın. Standarttır ATX güç kaynakları. Ancak kasayı almadıysanız başka kasa önerelim.

Şu anki sisteminiz, RTX 3060 ve Ryzen 7 ise kaynaklanıyor olabilir.

Şu anki sistem RTX 3060 i5 10400F kasayı da maalesef bir kere almış bulundum.

Geri
Yukarı