Ryzen 7 5800x3D, RTX 3060 OC sisteme 650 watt PSU yeter mi?

Kalitesiz güç kaynakları, 12V üzerinden 5V ve 3V değerlerini verebiliyorlar, böylece tek trafo ile daha uyguna maal edilebiliyorlar. Ve genelde 5 ve 3V değerleri daha fazla akım veriyor, düşük voltaj oldukları için.
Genelde hikaye oyunlarını oynuyorum fakat 10400f ten hiç memnun değilim çok fazla darboğaz yapıyor almışken kaliteli birşey alacağım.

Şu anki sistem RTX 3060 i5 10400F kasayı da maalesef bir kere almış bulundum.
Güç kaynağınızı değiştirin, çözünürlük artırın. Sorununuz tamamen çözülecektir. Tam sistem neydi?

Kalitesiz güç kaynakları, 12V üzerinden 5V ve 3V değerlerini verebiliyorlar, böylece tek trafo ile daha uyguna maal edilebiliyorlar. Ve genelde 5 ve 3V değerleri daha fazla akım veriyor, düşük voltaj oldukları için.

Güç kaynağınızı değiştirin, çözünürlük artırın. Sorununuz tamamen çözülecektir. Tam sistem neydi?
i5 10400f, B560M-P, 2X8 3200Mhz Panzher, ASUS TUF RTX 3060 OC, Gamepower Horizon 650 Watt, Stok Soğutucu, Kioxia 480 GB SSD.

Bu PSU forumda önerilmiş, eski model olduğu söylenen marka yapmış bir güç kaynağı daha var, ama eski olduğu söylenmiş, gene de bence alınabilir.

Fractal Design ülkemizde pek bilinmese de kaliteli güç kaynakları olduğunu düşünüyorum.
Bütçeniz el verir ve başka alternatifler olsun diye:

Bu PSU forumda önerilmiş, eski model olduğu söylenen marka yapmış bir güç kaynağı daha var, ama eski olduğu söylenmiş, gene de bence alınabilir.

Fractal design ülkemizde pek bilinmese de kaliteli güç kaynakları olduğunu düşünüyorum.
Bütçeniz el verir ve başka alternatifler olsun diye:

Aerocool ASUS gibi daha bilindik markaları önerir misiniz adını duymadığım markalar ne kadar kaliteli olsa da içim rahat etmiyor.
Bir de şuan ki PSU'yu satsam ne kadar eder 4 aylık daha?

Geri
Yukarı