Ryzen 7 5800x3D undervolt ve soğutucu önerisi

R. Berat YAŞAR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5800x3D / Gigabyte X570 Aorus Elite (Rev 1.0) / Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200Mhz CL16 /PowerColor Red Devil RX 6750XT OC- MSI NVIDIA GeForce RTX2070 Gaming Z / ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD / Seagate BarraCuda 2TB 7200RPM 256MB HDD / CM MasterLiquid ML240L / Dark N10 PRO / High Power 850W 80+ Gold 14cm
Meslek
Harita Mühendisi
Anakart
Gigabyte X570 Aorus Elite
İşlemci
Ryzen 7 5800x3d
Merhaba, 2 gündür 5800x3D kullanıyorum. Hiçbir ayar yapmadan kullanınca cooller Master 240l ile oyunlarda 74 dereceleri görüyor. Gigabyte X570 anakartım var bu kartı Gigabyte uygulaması olan easy Tune ile voltajını 1.1 yaptığım zaman oyunlarda Max 55leri görüyor ve 4450 MHz çalışmaya devam ediyor. Daha da voltajı düşürsem bu sıcaklık daha da düşer mi? İleriye dönük olması açısından 360mm sıvı soğutucu ve bu soğutucuya uygun yeni kasaya da geçmek istiyorum, bu konudaki önerilerinize de açığım.

Hocalarım evet sıcaklık değerleri güzel ancak ben bu soğutucuyu yaklaşık olarak 3 yıldır falan kullanıyorum bakım olarak da sadece hava tutup temizliğini yaptım ama ne kadar daha gider bilgim yok şu anda bile sıvı soğutma fiyatları uçmuş en azından kasa ve sıvı soğutmayı alıp kenara koymak istiyorum herhangi bir arızada direk geçiş için kasa ve soğutucu için toplam 5000 ₺ verebilirim. Benim için önemli olan 360mm soğutucu ve bunu kasanın üstüne takmak istiyorum ön tarafa değil.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ancak bu kasanın ön tarafına 360mm takılabiliyor bana üst tarafa takılan bilen lazım. Ve bu tavsiye ettiğiniz sıvı soğutma kalitesi diğer markalara göre nasıldır?

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ancak bu kasanın ön tarafına 360mm takılabiliyor bana üst tarafa takılan bilen lazım. Ve bu tavsiye ettiğiniz sıvı soğutma kalitesi diğer markalara göre nasıldır?
Sıvı soğutma gerçekten kalitelidir, kullanıcı yorumlarından emin olduğum bir model. İçiniz rahat olsun. Kasa desteklemiyormuş tekrardan baktım hocam kusura bakmayın. Bütçenizi az daha aşsanız kasa konusunda güzel olabilir.

Sıvı soğutma gerçekten kalitelidir, kullanıcı yorumlarından emin olduğum bir model. İçiniz rahat olsun. Kasa desteklemiyormuş tekrardan baktım hocam kusura bakmayın. Bütçenizi az daha aşsanız kasa konusunda güzel olabilir.
Hocam kasanın kalitesi benim için çok önemli değil hava sirkülasyonu olsun üst tarafa 360mm takayım isterse plastik cam olsun onların hiç biri ile ilgilenmiyorum yani markası hiç duyulmayan marka bile olur yeter ki hava giriş çıkış sorunum olmasın.

Hocam kasanın kalitesi benim için çok önemli değil hava sirkülasyonu olsun üst tarafa 360mm takayım isterse plastik cam olsun onların hiç biri ile ilgilenmiyorum yani markası hiç duyulmayan marka bile olur yeter ki hava giriş çıkış sorunum olmasın.
Hocam fiyatlaru uçmuş vallahi. Üst tarafta 360 mm destekleyen kasalar pahalı. Ön tarafa isterseniz var.

Geri
Yukarı