Ryzen 7 5800x3D vs Ryzen 5 7500F

• Konuyu başlatan bxtbx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 495

bxtbx

Kilopat
Son kararımı vermeden önce sizlere danışmak istedim. 5800x3D mi alınmalı yoksa DDR5 sisteme geçilip 7500F mi alınmalı? Bir de şunu eklemek istiyorum. Hangi işlemciyi alırsam alayım bir süre RX 6500 ekran kartıyla kullanmak zorunda kalacağım. Diğer aylarda bu iki işlemcinin yanına yakışacak bir ekran kartı kesin alacagım. Zaten yeni ekran kartı alana kadar sadece Valorant oynamayı düşünüyorum.

Son kararımı vermeden önce sizlere danışmak istedim. 5800x3D mi alınmalı yoksa DDR5 sisteme geçilip 7500F mi alınmalı? Bir de şunu eklemek istiyorum. Hangi işlemciyi alırsam alayım bir süre RX 6500 ekran kartıyla kullanmak zorunda kalacağım. Diğer aylarda bu iki işlemcinin yanına yakışacak bir ekran kartı kesin alacagım. Zaten yeni ekran kartı alana kadar sadece Valorant oynamayı düşünüyorum.
5800X3D, neredeyse 7800x3d , 14600K fiyatında kazık bir işlemci, çok büyük eksileri var,
AM4 ölü soket olması
DDR 5 desteklememesi
3D islemcilerin renderda biraz geri olması (eğer amacın oyunsa bunu eksi sayma)

21 ama sanırım 15 gibi bir rakama hepsi halledilir. Zahmet olmazsa bekliyorum hocam. Çünkü diğer aylar paranın üstüne ekleyip ekran kartı almayı düşünüyorum.

@Kaan Diktaş hocam müsaitseniz parçalar için link atma şansınız var mı acaba?

Elinizde soğutucu falan var mı? 7500F stok fan ile cayır cayır yanar.

Yok hocam. Sogutucu almam lazım tabii.

Bu şekilde bakabilirsin.

Bu şekilde bakabilirsin.

Teşekkür ederim hocam zahmet ettiniz. Uygunsa alıyorum. Hocam bir de sizi yakalamışken şunu sorayım. Ben mevcut kasamı 2 yıl önce gamegarajdan almıştım. Bu kasa şuna benziyor. Parçalar bu kasaya uyar dimi? Kasa şu. Anlaşılmıyorsa gerçeğini çekip atabilirim. Mid tower diye geçiyor.

Dosya Ekleri

• kasa şekli.jpg
    kasa şekli.jpg
    4,8 KB · Görüntüleme: 15
Teşekkür ederim hocam zahmet ettiniz. Uygunsa alıyorum. Hocam bir de sizi yakalamışken şunu sorayım. Ben mevcut kasamı 2 yıl önce gamegarajdan almıştım. Bu kasa şuna benziyor. Parçalar bu kasaya uyar dimi? Kasa şu. Anlaşılmıyorsa gerçeğini çekip atabilirim. Mid tower diye geçiyor.
Uyar hocam sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı