Ryzen 7 5800x3D vs Ryzen 5 7500F

• Konuyu başlatan bxtbx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 501

bxtbx

Kilopat
Son kararımı vermeden önce sizlere danışmak istedim. 5800x3D mi alınmalı yoksa DDR5 sisteme geçilip 7500F mi alınmalı? Bir de şunu eklemek istiyorum. Hangi işlemciyi alırsam alayım bir süre RX 6500 ekran kartıyla kullanmak zorunda kalacağım. Diğer aylarda bu iki işlemcinin yanına yakışacak bir ekran kartı kesin alacagım. Zaten yeni ekran kartı alana kadar sadece Valorant oynamayı düşünüyorum.

Son kararımı vermeden önce sizlere danışmak istedim. 5800x3D mi alınmalı yoksa DDR5 sisteme geçilip 7500F mi alınmalı? Bir de şunu eklemek istiyorum. Hangi işlemciyi alırsam alayım bir süre RX 6500 ekran kartıyla kullanmak zorunda kalacağım. Diğer aylarda bu iki işlemcinin yanına yakışacak bir ekran kartı kesin alacagım. Zaten yeni ekran kartı alana kadar sadece Valorant oynamayı düşünüyorum.
7500F tabi ki. Daha güncel, daha uzun ömürlü, daha iyi.

5700X3D, 7500F'yi ufak bir farkla, 5800X3D 7600X'e denk gidiyor. 3D V-Cache kullanan bir oyunda ise fark açılıyor. Yani elinde düzgün RAM, anakart varsa alabilirsin ama sıfırdan alacaksan DDR5 toplamalısın.

Dostlar hepinize teşekkür ederim. O zaman kararımı yeni teknolojiden yana kullanayım.7500F alacagım. Bana buna uygun Anakart, işlemci, RAM linki atar mısınız? Hemen sipariş etmeyi düşünüyorum. Bütçe 21K bu arada. İşlemci için bir de sogutucu almam gerekiyor sanırım. Önerdiğiniz sogutucu varsa onu da alayım. Orta derece önerirseniz sevinirim. Bütçe 21K diye tamamını harcamak istemiyorum açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı