Ryzen 7 6800H oyunda 90 derece

Lucerna

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, oyun açtığımda GPU 100 kulanılıyor, ancak CPU %30'larda dolanıyor, 4000MHz civarlarında. Ve buna rağmen işlemci 90 deeceleri görüyor ekran kartında sorun yok %100 olmasına rağmen 80 derecelerde dolaşıyor.

CPU: Ryzen 7 6800H.
GPU: NVIDIA GeForce RTX3070 Ti.
Tek kanal 16 GB 4800MHz RAM.

Son düzenleme:
İşlemci sıcaklığı ne iyi ne de kötü. İsterseniz kaliteli termal macun ile bakım yapabilirsiniz ya da Ryzen Controller indirip işlemcinizin sıcaklığını sabitleyebilirsiniz(75 ya da 80 derecelere).

İşlemci sıcaklığı ne iyi ne de kötü. İsterseniz kaliteli termal macun ile bakım yapabilirsiniz ya da Ryzen Controller indirip işlemcinizin sıcaklığını sabitleyebilirsiniz(75 ya da 80 derecelere).
Bu benim ilk Laptop bilgisayarım daha dün elime ulaştı. win 10 kurdum, ilk testleri yaparken sıcaklık değerlerinin masaüstü bilgisayarıma göre farklı oldugunu gördüm. Tabiki masaüstüne göre farklı olacağını biliyorum, ancak ben ömrümde herhangi bir bileşenimde 90 derece görmedim. Hemen oyunu kapattım ve bu başlığı açtım. bunu anlatmamın nedeni. bilgisayarım yeni. Sence de termal macun değişsem iş görür mü

Bahsettiğiniz laptop buysa bende yeni aldım. BIOS güncellemesi yapmadan önce işlemcide ısınma sorunu yaşamıştım. BIOS güncellemesi sonrası düzeldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Donanım Arşivi'nde aynı şekilde ısınma sorununun BIOS güncellemesiyle çözüldüğünden bahsettiği bir yer vardı videosunda.

Bu benim ilk laptop bilgisayarım daha dün elime ulaştı. Windows 10 kurdum, ilk testleri yaparken sıcaklık değerlerinin masaüstü bilgisayarıma göre farklı oldugunu gördüm. Tabii ki masaüstüne göre farklı olacağını biliyorum, ancak ben ömrümde herhangi bir bileşenimde 90 derece görmedim. Hemen oyunu kapattım ve bu başlığı açtım. Bunu anlatmamın nedeni. Bilgisayarım yeni. Sence de termal macun değişsem iş görür mü?

Laptoplarda bu sıcaklık değerleri normal ve bu sıcaklıklara dayanıklı parçalar takılıyor. Bilgisayarınız yeni olduğu için termal macunu yenilemenize gerek yok, isterseniz Ryzen Controller ile sıcaklığı sabitleyebilirsiniz.

Sence de termal macun değişsem iş görür mü?

Thermal macun değişimi direkt olarak garanti dışı bırakıyor bu arada. Sadece içindeki RAM ve SSD'yi değiştirmek garantiyi bozmuyor.

Laptoplarda bu sıcaklık değerleri normal ve bu sıcaklıklara dayanıklı parçalar takılıyor. Bilgisayarınız yeni olduğu için termal macunu yenilemenize gerek yok, isterseniz Ryzen Controller ile sıcaklığı sabitleyebilirsiniz.

Thermal macun değişimi direkt olarak garanti dışı bırakıyor bu arada. Sadece içindeki RAM ve SSD'yi değiştirmek garantiyi bozmuyor.

İkinize de teşekkür ederim, laptop camiasında yeni olduğumdan biraz tedirgin olmuştum. Şimdi Ryzen Controller kuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı