Ryzen 7 7700X Boşta 90-95 derece

spam

Centipat
Daha fazla  
RAM
G.skill Neo 600MHz CL30 DDR5 EXPO
Anakart
MSI B650-P 6000MHz DDR5
Daha dünden veya bu sabahtan beri böyle bir şeyle karşılaşmadım, DL2 (crackli) oynamaya başladığımda aniden CPU'mun 90-95 derece olduğunu fark ettim oyunu kapattım bekledim soğusun diye, boşta bile CPU %100 kullanıyor ve soğumuyordu. PC'yi kapadım bekledim soğumasını, soğuyunca yeniden açtım ve boşta %100 kullanımla 85-90 derecede çalışmaya devam etti? Sorun nedir? Virüs yemiş olabilir miyim diyeceğim ama birkaç saat içinde hiçbir indirme yapmadım. DL2'yi mrt ile taradım ama bir sonuç da çıkmadı.
İşlemcim Ryzen 7 7700X.
GPU: XFX RX 7900 XT.

zzzzzzzzzzz.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha dünden veya bu sabahtan beri böyle bir şeyle karşılaşmadım, DL2 (crackli) oynamaya başladığımda aniden CPU'mun 90-95 derece olduğunu fark ettim oyunu kapattım bekledim soğusun diye, boşta bile CPU %100 kullanıyor ve soğumuyordu. PC'yi kapadım bekledim soğumasını, soğuyunca yeniden açtım ve boşta %100 kullanımla 85-90 derecede çalışmaya devam etti? Sorun nedir? Virüs yemiş olabilir miyim diyeceğim ama birkaç saat içinde hiçbir indirme yapmadım. DL2'yi mrt ile taradım ama bir sonuç da çıkmadı.
İşlemcim Ryzen 7 7700X.
GPU: XFX RX 7900 XT.

Eki Görüntüle 2012512

Farklı bir uygulamadan Virüs testi yapar mısınız? O da sorunsuz çıkarsa crackli oyun PC'de mining yapıyor olabilir silersiniz düzelir.

İşlemci Sürekli 100 kullanımda olduğundan arkaplanda bir uygulamanın işlemciyi kullandığı belli oluyor. Ctrl shift esc tuşlarına aynanda basıp görev yöneticisini açın ve hangi uygulamanın işlemciyi kullandığına bakın bir. Büyük ihtimalle virüs yemişsinizdir oyunlar dışında açık olmayan hiçbir uygulamanın işlemciyi tam güç kullanmaması gerekir. Kaspersky ile de bir taratın derim mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Korsan yazılım indirirken çok dikkat edin virüs çıkma olasılığı çok fazla.

Görev Yöneticisi diye bir şey var, baksan ne kullanıyor diye?

Baktım ve hiçbir şey yüksek bir yüzdelik kullanmıyor, her zamanki şeyler ve hepsi çok düşük. %100 yapan başka bir şey var.

Farklı bir uygulamadan virüs testi yapar mısınız? O da sorunsuz çıkarsa crackli oyun PC'de mining yapıyor olabilir silersiniz düzelir.

Avast'tan yapacağım, başka bir virüs testi için uygulama öneriniz var mı?

İşlemci sürekli 100 kullanımda olduğundan arka planda bir uygulamanın işlemciyi kullandığı belli oluyor. CTRL Shift ESC tuşlarına aynı anda basıp Görev Yöneticisi'ni açın ve hangi uygulamanın işlemciyi kullandığına bakın bir. Büyük ihtimalle virüs yemişsinizdir oyunlar dışında açık olmayan hiçbir uygulamanın işlemciyi tam güç kullanmaması gerekir. Kaspersky ile de bir taratın derim mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Korsan yazılım indirirken çok dikkat edin virüs çıkma olasılığı çok fazla.

Kaspersky ile bakacağım.

Baktım ve hiçbir şey yüksek bir yüzdelik kullanmıyor, her zamanki şeyler ve hepsi çok düşük. %100 yapan başka bir şey var.
Orada işlemci kullanımı kısmına basarsanız kullanım yüzdeliğine göre sıralanacaktır en üstte işlemciyi yüksek kullanan program kendini belli edecektir. Ancak sen yinede virüs taraması yap emin olalım temiz olduğuna.

Orada işlemci kullanımı kısmına basarsanız kullanım yüzdeliğine göre sıralanacaktır en üstte işlemciyi yüksek kullanan program kendini belli edecektir. Ancak sen yine de virüs taraması yap emin olalım temiz olduğuna.

SS atabilirdim ama yeniden başlatınca düzeldi, büyük ihtimal birkaç saate ama yeniden %100 olur o zaman bakarım ve ayrıca Kaspersky indiremedim ve daha fazla bilgiye basınca da bir sürü şey çıkıyor karşıma doğru dürüst hangi seçenekten başka modelini indireceğimi bilemiyorum, siz biliyorsanız söyleyebilir misniz?

Ekran görüntüsü 2023-11-13 165858.png

Bu linke tıklayın şu anda yoldayım telefondan yazıyorum indirip bakamadım ancak ben de kaspersky free plan kullanıyorum da siz onu orjinal sitesinden indirin.

Bu linke tıklayın şu anda yoldayım telefondan yazıyorum ben de kullanıyorum da orijinal sitesinden indirin.

Hocam aynı kurulum dosyasını veriyor.

Bilgisayarı güvenli modda başlatıp indirmeyi deneyin belki arkaplanda uygulaması açıksa o indirilmesine engel olabilir.

Güvenli modda nasıl başlatacağınızı internetten bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı