Ryzen 7 7700X sistem nasıl?

Yok hocam monitör dahil değil 50k ya.

Hocam 53K civarı tutuyor bütçeyi 3K aşarsanız çok güzel olur.

Hocam 53K civarı tutuyor bütçeyi 3K aşarsanız çok güzel olur.
hocam teşekkür ederim, anakart-ekran kartı-işlemci gibi parçaları yurt dışından almayı planlıyorum ama ben amd değil intel üzerine sistemi kurmak istiyorum i7 13kf aklımda var anakartta msi pro z690-A Wifi DDR düşündüm. bu şekilde olunca mecbur 4080 yerine 4070 ti a yetiyor bütçe :)

Hocam teşekkür ederim, anakart-ekran kartı-işlemci gibi parçaları yurt dışından almayı planlıyorum ama ben AMD değil Intel üzerine sistemi kurmak istiyorum i7 13kf aklımda var anakartta MSI Pro Z690-A Wi-Fi DDR düşündüm. Bu şekilde olunca mecbur 4080 yerine 4070 Ti'a yetiyor bütçe :)

Hocam soket desteği olmayacak Intel de boşu boşuna hem para vermeye gerek yok 13700KF için performans aynı ama 4070 Ti ile 4080 arasında %30 fark var.

Hocam soket desteği olmayacak Intel de boşu boşuna hem para vermeye gerek yok 13700KF için performans aynı ama 4070 Ti ile 4080 arasında %30 fark var.
hocam ben render için de kullanacağım o yüzden i7 daha iyi gözüküyor testlerde ryzen dan. soket desteği olmayacak evet ben 4-5 sene kullanırım en az nasıl olsa soket desteği beni etkilemez diye düşündüm, 4-5 sene sonra da anakart+işlemci satıp yeni sokete göre almayı planladım. 4080 için bir düşüneceğim değmez o paralar vs deniyor çünkü

Hocam ben render için de kullanacağım o yüzden i7 daha iyi gözüküyor testlerde Ryzen'dan. Soket desteği olmayacak evet ben 4-5 sene kullanırım en az nasıl olsa soket desteği beni etkilemez diye düşündüm, 4-5 sene sonra da anakart+işlemci satıp yeni sokete göre almayı planladım. 4080 için bir düşüneceğim değmez o paralar vs deniyor çünkü

Hocam render içinse Intel biraz daha iyi olur.

@EFESSAR Olmamış sistem, istekler için NVIDIA kart şart. Bütçeniz nedir?
Ekran kartı için maksimum 19k görebilirim. Tavsiyeniz nedir? Bir de bu sistem iş için mi uygun sizce yoksa yayın+oyun için mi? Karşılamaz dediğiniz için merak ettim.

Fiyatı ve bütçe nedir? 6800XT fiyatını hak etmiyor. Ayrıca iş ve yayın da yapılacaksa NVIDIA daha iyi olur.
Maksimum 19k ekran kartı için. Tavsiyeniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı