Ryzen 7 7700X sistem oyun oynarken işlemci 87 derece oluyor

chrisvector

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 7 7700X
CPU Cooler: Lian Li GALAHAD 360 V2 White
Motherboard: Asus PRIME X670-P
Memory: Adata XPG Lancer RGB DDR5 64 GB (2x32) 6000MHz CL30
Storage 1: Kingston KC3000 1.024 GB
Storage 2: Samsung 850 Evo 500 GB
GPU: Galax GeForce RTX4070 Ti
Case: NZXT H710i ATX Mid Tower
PSU: FSP Hydro G PRO ATX3.0 PCIe5.0 1000W 80+ Gold Tam Modüler
Monitor 1: Samsung Odyssey G4
Monitor 2: VievSonic 21.5" VA2215-H
Merhaba arkadaşlar,

Sistemi nisan ayında topladım yoğun bir çalışan birisiyim bu yüzden bilgisayarı kullanacak çok fazla vaktim olmuyor ne yazık ki, bugünlerde biraz test etme şansım oldu Cyberpunk 2077, Borderlands 3 ve benzeri oyunlarda yüksek ayarlarda. Fakat dereceler çok yüksek olmasa da CPU sıcaklık değerlerim olması gerekenden yüksek gibi geliyor genelde yük altında 85-87 dereceleri görüyorum termal macun aldım Cooler Master MasterGel maker daha uygulamaya vaktim olmadı montajlanırken stok macun kullanıldı.

Benim kafama takılan asıl soru bu bilgisayarda kurgu, render gibi işlemcinin yüksek yük altında olacağı işlemler yapacağım bu dereceler normal mi? Yoksa sıvı soğutucuyu değiştireyim mi?

Bilgisayar özelliklerim ise şöyle,
İşlemci: AMD Ryzen 7 7700X.
İşlemci soğutucu: Lian Li galahad 360 V2 white.
Anakart: ASUS Prime X670-P
Kasa: NZXT H710i ATX mid Tower.

Ürün linki:

Ürünün orijinalliğinden de şüpheciyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çözebildiniz mi? Bende mağdurum.

Çözdüm diyemem işimden dolayı çok yoğun çalışıyorum halen tam yük altında test edemedim bilgisayarımı fakat böyle bir video mevcut bu ayarı yaptım ve termal macun değişimi yaptım birkaç oyunda deneme şansım oldu gözle görülür bir fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözdüm diyemem işimden dolayı çok yoğun çalışıyorum halen tam yük altında test edemedim bilgisayarımı fakat böyle bir video mevcut bu ayarı yaptım ve termal macun değişimi yaptım birkaç oyunda deneme şansım oldu gözle görülür bir fark var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben All Core---> Negative---> -20 yapmıştım hocam öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı