Ryzen 7 7700X ve RTX 4070 Ti sistem nasıldır?

dodo61

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda laptop kullanımını bırakıp masaüstü bilgisayara yönelmeyi düşünüyorum. Kendimce birkaç parça toparladım gibi. Sizce herhangi bir ekleme veya çıkarma yapmalı mıyım? Ek olarak hazır sistem tavsiye edecek arkadaşlar etmesin çünkü birçok hazır sisteme baktım tuhaf tuhaf markalı RAM'ler SSD'ler düşük seviye anakartlar kullanıyorlar.
Anakartı bütçe durumuma göre MSI Pro X670-P Wi-Fi yapmayı planlıyorum. Diğer parçalar ise genel olarak bu şekilde olacak.
Tek korkum PSU bu sisteme yeterli mi? Yoksa 750W mı seçmeliyim?
Bir de 3'lü şekilde kullanabileceğim çerçevesi ince olan tane fiyatı 5kyı geçmeyecek monitör öneriniz varsa seve seve alırım.
1707761104155.png

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda laptop kullanımını bırakıp masaüstü bilgisayara yönelmeyi düşünüyorum. Kendimce birkaç parça toparladım gibi. Sizce herhangi bir ekleme veya çıkarma yapmalı mıyım? Ek olarak hazır sistem tavsiye edecek arkadaşlar etmesin çünkü birçok hazır sisteme baktım tuhaf tuhaf markalı RAM'ler SSD'ler düşük seviye anakartlar kullanıyorlar.
Anakartı bütçe durumuma göre MSI Pro X670-P Wi-Fi yapmayı planlıyorum. Diğer parçalar ise genel olarak bu şekilde olacak.
Tek korkum PSU bu sisteme yeterli mi? Yoksa 750W mı seçmeliyim?
Bir de 3'lü şekilde kullanabileceğim çerçevesi ince olan tane fiyatı 5kyı geçmeyecek monitör öneriniz varsa seve seve alırım.
Eki Görüntüle 2114696

4070 Ti için önerilen güç kaynağı 700W ben 750W kaliteli güç kaynağı öneriyorum.

Bu arada sistem çok iyi şimdiden hayırlı olsun aynı kasa bende var meşh olduğu için çok güzel bir kasa.

Kasa kötü.
İşlemci bu kadar çıktıysanız bu gereksiz 7800x3D'den şaşmayın.
PSU yetersiz.
Hava Soğutma kötü ve bu işlemciyi soğutamaz.
RAM çok kötü. CL değeri yüksek ve MH'si düşük. Minimum 32 alın.
Anakart güzel.
Ekran kartı kötü. Çok ısınan bir seri ve malzeme kalitesi segment olarak kötü. 4070 Ti super alın.

Okey not alındı PSU değişecek. Başka herhangi bir değişmesi gereken veya şunu al daha iyi dediğiniz bir öneriniz var mı?

Başka yanlış bir şey göremiyorum daha önceden güç kaynağım yetersiz geldiği için drop yiyordum o yüzden hep dikkat ediyorum ona.

SSD almayacak mısınız?

SSD almayacak mısınız?

Bu kasayı daha önce kullandım sesli çalışıyordu.

Kasa kötü.
İşlemci bu kadar çıktıysanız bu gereksiz 7800x3D'den şaşmayın.
PSU yetersiz.
Hava Soğutma kötü ve bu işlemciyi soğutamaz.
RAM çok kötü. CL değeri yüksek ve MH'si düşük. Minimum 32 alın.
Anakart güzel.
Ekran kartı kötü. Çok ısınan bir seri ve malzeme kalitesi segment olarak kötü. 4070 Ti super alın.
Şimdi şöyle kasa konusunda neden kötü dediniz anlamadım onu biraz daha açarsanız sevinirim ayrıca varsa bu fiyat bandında öneriniz alırım.
2. Eğer işlemci 7800x3D olursa ekran kartını düşürmem lazım bütçemi birazcık aşıyor çünkü.
3. Soğutucu olarak bu ürünü düşünüyordum lakin sızdırma sorunu, pompa bozulma sorununu sıklıkla yaşayan olunca garanti olsun diye hava seçtim.
4. Ram şuan bulabildiğim 2 kanallı tek ram idi. cl değeri banada yüksek geldi. büyük ihtimalle 2 adet 8lik alarak düşük cl değerli eklerim.
5. Ekran kartı olarak hangi model önerirsiniz madem bu ısınan bir seri ise.

SSD almayacak mısınız?
SSD var zaten belki siz görmediniz. Ayrıca elimde şuanlık 500GB ve 240GB'lık SSD mevcut. Çok ihtiyacım olursa alırım.

Kasa olarak aklımda bir de NZXT H510i modeli var.

Yeni konular

Geri
Yukarı