Ryzen 7 7800x3D 76 derece olması normal mi?

Pealitade

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemci yeni aldım sıvı soğutma ile beraber, sıvı soğutma MSI MAG 360r V2 modeli ve The Last of Us oynarken 77 dereceleri 80 dereceleri görüyor, normal mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20240527_002017.jpg
    IMG_20240527_002017.jpg
    85,8 KB · Görüntüleme: 38
7800x3D ısınan bir işlemci. Oyun da çok sağlam bir oyun.
80C'nin altı her türlü kabuldür. 85C ve üstü masaüstü işlemciler için sıkıntıların başlangıcıdır.

Normal gibi görünüyor ancak 7800x3D'lerde de 5800x3D işlemcisinde olduğu gibi undervolting işlemi yapılabiliyosa araştırmanızı tavsiye ederim. En az 10 derece sadece daha az güç çektirerek aynı birebir aynı performans ile kullanma şansınız var, keza ben öyle yapıyorum.

O bende de oluyor daha hiçbir oyunda 60-65 dereceyi geçmedim demiştim ki geçen Mafia 3 defitive editiona başladım ilk defa 75 dereceleri gördüm bazı oyunlar işlemciye yük bindirir.

%65 kullanımda pek iyi değil. Montajı doğru yaptığınızdan emin olun. Soğutucunun vs. üzerindeki etiketi sökmüş olmalısınız. Macun kalitesizse yeni bir macun alın.
Boşta 43 derece Max 82 derece gördüm yük altında macun thermaltake tg-50, herşey sökük fanlar yukarı doğru üflüyor.

O bende de oluyor daha hiçbir oyunda 60-65 dereceyi geçmedim demiştim ki geçen Mafia 3 defitive editiona başladım ilk defa 75 dereceleri gördüm bazı oyunlar işlemciye yük bindirir.
Kanka aynı soğutucu ve aynı işlemci ile ortalama 63 derece diyorlar adamlar nasıl oluyor

Bu arada bir şey fark ettim fanlar 80 derecenin üstüne çıktığında hızlı çalışmaya başlıyor

Şimdi baktım. İşlemci, Phantom Spirit ile 27 derece oda sıcaklığı ve %65 kullanımda 78 dereceye ulaşıyor. Soğutucunun performansı biraz düşük kalmış ama derece normal gibi.

Şimdi baktım. İşlemci, Phantom Spirit ile 27 derece oda sıcaklığı ve %65 kullanımda 78 dereceye ulaşıyor. Soğutucunun performansı biraz düşük kalmış ama derece normal gibi.
Çok teşekkürler kardeşim içim rahatladı bu arada bı sıkıntı mı var diyecektim çünkü normal masaüstünde dururken 44 derece Max o da normal bence

Geri
Yukarı