Ryzen 7 7800X3D için 12 bin TL'ye anakart önerisi

• Konuyu başlatan WJINN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 299
Teşekkür ederim farklı saticidan satın aldım, açarken videoya çekeceğim ne olur ne olmaz.

Kesinlikle en ince ayrıntısına kadar videoya alarak kargo poşetini açın. Bu konuyu hep atlıyorum. Başım ağrıyınca videoya almadığım için pişmanlık yaşadığım oldu. Bir de dikkat edin yeni bir trend var kutunun içerisine "ürün açıldıktan sonra başka bir müşteriye açılmış ürünün satışını yapamadığımızdan dolayı iade kabul etmiyoruz." diye not bırakıyorlar.

Kesinlikle en ince ayrıntısına kadar videoya alarak kargo poşetini açın. Bu konuyu hep atlıyorum. Başım ağrıyınca videoya almadığım için pişmanlık yaşadığım oldu. Bir de dikkat edin yeni bir trend var kutunun içerisine "ürün açıldıktan sonra başka bir müşteriye açılmış ürünün satışını yapamadığımızdan dolayı iade kabul etmiyoruz." diye not bırakıyorlar.
Merhaba bende de 7800x3d var bu attığınız MSI anakarta göre gigabyte b650m k nasıldır?

X670 pg lightning alabilirsin, piyasadaki en iyi F/P kart ve Extreme serisi.

AM4'te Steel Legend SFX kasa toplamıştım gayet başarılıydı. AM5'te nasıl? Malzeme kalitesi soket girişleri dayanıklı mı? Bağlantılar vs.

Merhaba bende de 7800x3D var bu attığınız MSI anakarta göre Gigabyte B650M k nasıldır?

İyidir alınır. Ben gıga yerine ASUS tercih ederim M.2 soğutma BIOS tuşu vs. tatmin edici özellikler.

AM4'te Steel Legend SFX kasa toplamıştım gayet başarılıydı. AM5'te nasıl? Malzeme kalitesi soket girişleri dayanıklı mı? Bağlantılar vs.

İyidir alınır. Ben gıga yerine ASUS tercih ederim M.2 soğutma BIOS tuşu vs. tatmin edici özellikler.
3000 TL'den 12000 TL'ye kadar bir sürü anakart önerdiler. 4080 süper kullanmayı düşünüyorum. Bu kadar büyük fiyat farkı kafamı çok karıştırdı. Eğer ben bu işi 3000 TL'ye halledip parçalardan tam verim alabiliyorsam neden 12000 TL'ye de öneriler geliyor? Asusun hangi modelini önerirsiniz?

3000 TL'den 12000 TL'ye kadar bir sürü anakart önerdiler. 4080 Super kullanmayı düşünüyorum. Bu kadar büyük fiyat farkı kafamı çok karıştırdı. Eğer ben bu işi 3000 TL'ye halledip parçalardan tam verim alabiliyorsam neden 12000 TL'ye de öneriler geliyor? ASUS'un hangi modelini önerirsiniz?

Yani amaç sadece çalıştırmaksa dediğiniz şey mantıklı bende büyük oranda aynı fikirdeyim. Kendim için ASUS B650M-K modelini tercih ettim. 7800ü bu anakart ile şu an Cooler Master 212 Spectrum ile soğutuyorum. Full yük testinde oda sıcaklığı 23dereceyken maksimum 84dereceyi gördüm. Bir tık üst bütçede B650 Gaming Plus kesinlikle öneririm.

Yani amaç sadece çalıştırmaksa dediğiniz şey mantıklı bende büyük oranda aynı fikirdeyim. Kendim için ASUS B650M-K modelini tercih ettim. 7800ü bu anakart ile şu an Cooler Master 212 Spectrum ile soğutuyorum. Full yük testinde oda sıcaklığı 23dereceyken maksimum 84dereceyi gördüm. Bir tık üst bütçede B650 Gaming Plus kesinlikle öneririm.
Stress testini ne ile yaptın?

B650 Gaming Plus benim de daha çok kafama yattı şuanda. Kasa muhtemelen NZXT H9 flow olacak tek soru işareti kasada çok küçük duracağı. Mikro ATX yerine ATX almamın boyut harici bir artısı olur mu?

B650 Gaming Plus benim de daha çok kafama yattı şu anda. Kasa muhtemelen NZXT H9 Flow olacak tek soru işareti kasada çok küçük duracağı. Mikro ATX yerine ATX almamın boyut harici bir artısı olur mu?

Bütçe varsa düşünmeden ATX alın. Kurması kolay. Soğutması daha iyidir. Kasadaki görüntüsü cabası. Bütçem olmadığı için ASUS B650M-K aldım. B650 Gaming Plus aldığım zamanki fiyatı 7700dü. 6500 olsaydı B650 Gaming Plus alırdım. Arkadaşıma 7700 iken zorla aldırdım. Bütçesi vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı