30-33 bin TL PC toplama

7700XT, 4060 Ti'den bir tık daha iyi, 4060 ile kıyaslanamaz.
Hocam ama Amd'de sorunlar azalsada tam bitmiş değil herhalde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoya bakabilir misiniz mesela.
Bunu izledikten sonra AMD kart alınmasına karar verilmeli bence.

@pawEn
Hocam ben alınmaz demedim ki. Neden her mesajıma beğenmedim atıyorsunuz. Kötü bir şey mi yazıyorum.
Pc hocası çok da güzel açıklamış videoyu izlediyseniz. Sorunlar eskisi kadar yoktur, 7000 serilerinde de azalttım diyor wattman gibi sorunları. Ama tam bitmedi diyor. İleride de muhtemelen tamamen kalkabilir bu sorun. Yani bunu göz önünde bulundurarak alınması lazım dedim sadece. Sırf bu yüzden Amd kart alınmaz demek zaten yanlış olur.

Hocam ama AMD'de sorunlar azalsada tam bitmiş değil herhalde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoya bakabilir misiniz mesela.
Bunu izledikten sonra AMD kart alınmasına karar verilmeli bence.

2 tane sistem var bende biri RX6600 biri RX 6700 XT, arkadaşımda da RX6800 var, ufak tefek yazılım sorunları dışında hiç problem yaşamadık.

SSD kötü olmuş G2 seçilmeli. B650M-K yapılabilirse ucuz farka anakart o olabilir. 7700XT sistem daha mantıklı gibi sanki özelleştirince.
Doğru anakart değişebilir hatta B650M-K daha ucuzmuş: https://www.hepsiburada.com/asus-pr...nt=HBCV00004T7LG9&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

Bence SSD aynı kalabilir. G2 Quad-Core diye gen3'te kalmak bana mantıklı gelmedi.

İşlemciden ve anakarttan kısarak aynı sistem toplanabilir. Oyun oynamayacaksa AMD alınmaz.

Hocam yine aynı kapıya gelin di iğde ne farketti ki?
Ana parçalar aynı, ssd ve kasa değişti sadece.
Arkadaş bu parçaları aldı diyelim. Pc konusunda pek bilgisi yoktur, montajını kendisi yapamayacak herhalde. Mecburen bir bilgisayarcıya verecek.
Böyle bir sistemin montajını minimum 1000₺'den aşağı da yapmazlar. Etti 41.000₺
Birde güven sorunu var tabii. Her yere böyle bir sistem verilmez.
Ne gerek var ki o riske girmeye.
Şu sistemde anakartı B650, işlemciyi 7800X3D, Ssd yi'de Kingston NV2 ile değişsin, birde Thermalright Assassin X120 soğutucusu eklesin 40.500₺ oluyor.

Neden bir daha o eziyete girsin ki, montajı yapılmış halde gelecek sistem. Direk tak çalıştır olur.
@muslim611 siz ne dersiniz?

Geri
Yukarı