Ryzen 7 7800x3D işlemcili monitör dahil 30 bin TL sistem önerisi

Arkadaşlar hemen kızmayın çünkü ekran kartı RX 550 veya 1030 olabilir hatta daha kötüsü de olabilir önemli olan benim için işlemci o da 7800x3D olacak sistemin geri kalan parçaları uyumlu olsun sorun çıkartmasın en ucuzları olsun, PC toplama manyağı kardeşlerimin tavsiyelerini görmeyi isterim.

Benim topladığım sistem linkini bırakıyorum:

İşlemci: Ryzen 7 7800x3D.
Anakart: Gigabyte A620M h 6400 MHz.
RAM: Team t Force 2x8 GB 5600 MHz.
Ekran kartı: RX550.
SSD: WD blue SN580 500 GB 4000/3600/sn
Monitör: Gamepower ace A10 23.8"
Kasa: Frisby FC 9440G 650W 80+ 4*120mm RGB fan.
Sıvı soğutucu: Gamepower skadi 240.
Mouse, mouse pad, klavye:

Paradox oyunlarının delisiyim(HOI4, EU4, CK3, vıc3, Cities Skylines, stellaris) o yüzden ekran kartını umursamıyorum L3 belleği yüksek olan bu işlemciyi tercih ettim ve o hariç diğer her parça değişebilir.

Tavsiyelerinizi önerilerinizi esirgemeyin.
Bütçem aslında 25 bin TL fakat borç harç zorlayıp 30-32 bin TL civarına çıkabilirim o yüzden ne kadar ucuza halletsem benim için iyi olur.

Saçmalamış olursun sakın öyle bir şey yapma.

Düşündüğün şey çok saçma, RX 550 ile Cities Skyline gibi bir oyunda alıp alabileceğin en yüksek FPS zaten 100. 100 FPS almak için Ryzen 5500 bile yeter. Kaldı ki Cities Skyline 2'de 30 FPS bile alamazsın RX 550 ile.
peki cities skylines 2 de dediginiz doğru o oyunu oynamayı vereyim çünkü aralarinda en az oynadığım oyundur, diğer oyunlar için söyleyeceginiz birsey var mı?

Saçmalamış olursun sakın öyle bir şey yapma.
Neresi saçmalık peki ekran kartının berbat olması mı onu biliyorum ama sistem düzgün çalışsın yeter benim icin ekran kartıyla işim yok ki

Peki Cities Skylines 2 de dediginiz doğru o oyunu oynamayı vereyim çünkü aralarinda en az oynadığım oyundur, diğer oyunlar için söyleyeceginiz bir şey var mı?

Neresi saçmalık peki ekran kartının berbat olması mı onu biliyorum ama sistem düzgün çalışsın yeter benim icin ekran kartıyla işim yok ki.

Ekran kartıyla işim yok gibi bir cümle çok saçma çünkü işlemcin ekran kartına gücünü tam veremez senin 7800x3D gibi bir danayı beslemen için minimum 4070 Ti falan lazım sen RX550 diyorsun :D o sistem darboğazdan ölür zaten onun yerine 4070 sistemlere bakarsın 7500F daha fazla FPS alırsın her oyunda tokatlarsın attığın sistemi 7500F çok güclü zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
alacağın FPS bu. Böyle bir sistem dizmeyi kimden ya da nereden duydun bilmiyorum ama tamamen para israfı. Böyle bir sistem alırsan birkaç aya ekran kartı da almak isteyeceksin o zaman güç kaynağı da değiştirmen gerekecek. Tamamen saçma bir sistem, arkadaşların attığı linklerdeki sistemler çok daha iyi.

Ekran kartıyla işim yok gibi bir cümle çok saçma çünkü işlemcin ekran kartına gücünü tam veremez senin 7800x3D gibi bir danayı beslemen için minimum 4070 Ti falan lazım sen RX550 diyorsun :D o sistem darboğazdan ölür zaten onun yerine 4070 sistemlere bakarsın 7500F daha fazla FPS alırsın her oyunda tokatlarsın attığın sistemi 7500F çok güclü zaten.

Peki 3050 falan alsam olmaz mı? Ya da RX 570 8 GB'ya da 2060 falan :) ekran kartına fazla para bayılmak istemiyorum sisteme uygun en ucuz kart arıyorum şu an

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
alacağın FPS bu. Böyle bir sistem dizmeyi kimden ya da nereden duydun bilmiyorum ama tamamen para israfı. Böyle bir sistem alırsan birkaç aya ekran kartı da almak isteyeceksin o zaman güç kaynağı da değiştirmen gerekecek. Tamamen saçma bir sistem, arkadaşların attığı linklerdeki sistemler çok daha iyi.
Hearts of iron 4 oyununda 1945 senesi sonrasını oynamayanlar ne demek istediğimi asla anlayamaz, oyun ilerledikçe orantısal olarak işlemciye binen yük aşırı derecede artiyo cünkü yapay zeka arka tarafta milyonlarca asker ve techizat basıyo boyle olunca islemci 14900k bile olsa bir yerden sonra bayılıyo çunku L3 bellekleri düşük, ama oyun ilerledikçe ekran kartına binen yük artmiyo başta neyse sonda da o, o yüzden bana 50-60 fps aldıracak bi ekran kartı olsa yeter.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı