Ryzen 7 7800x3D - RTX 4090 sistem nasıldır?

Hocam emek etmişsiniz teşekkür ediyorum fakat konu detayında attığım ürünleri alacaktım sadece görüntü olarak nasıl durur onu bilemedim.
Rica ederim. Paylaştığım şekilde almanızı tavsiye ederim. Değiştirdiğim parçalar daha iyi. Hem de bazıları beyaz oldu. Harika bir görüntü elde edeceğinize eminim.

Rica ederim. Paylaştığım şekilde almanızı tavsiye ederim. Değiştirdiğim parçalar daha iyi. Hem de bazıları beyaz oldu. Harika bir görüntü elde edeceğinize eminim.
Hocam attıklarınızı sırayla değerlendireyim siz de sırayla yanıtlarsanız çok sevinirim.
1) Psu olarak önerdiğiniz ürün SFX hocam. Kasa çok büyük olacağı için benim attığım ATX Thor daha mantıklı değil mi ?
2) Soğutucu olarak sizin attığınız 420 mm daha mantıklı doğru fakat ben full asus rog sistem diziyorum o yüzden düzeni bozmak istemiyorum. Gerek var mı sizinkine ?
3) Ram olarak ben de ilk başta beyaz ram düşündüm fakat anakartın uyumluluk listesinde maalesef bu ram'ler yok. Sizin attığınızı alırsam sıkıntı yaşama ihtimalim artmaz mı ?
4)İşlemci olarak 7800x3d daha performanslı değil mi 7950x3d'den ? Herkes öyle diyor çünkü.

ssd olarak da 990 pro önermişsiniz şuan 980 pro var zaten sistemimde. Onu takacam yeni sisteme.

Hocam attıklarınızı sırayla değerlendireyim siz de sırayla yanıtlarsanız çok sevinirim.
1) Psu olarak önerdiğiniz ürün SFX hocam. Kasa çok büyük olacağı için benim attığım ATX Thor daha mantıklı değil mi ?
2) Soğutucu olarak sizin attığınız 420 mm daha mantıklı doğru fakat ben full asus rog sistem diziyorum o yüzden düzeni bozmak istemiyorum. Gerek var mı sizinkine ?
3) Ram olarak ben de ilk başta beyaz ram düşündüm fakat anakartın uyumluluk listesinde maalesef bu ram'ler yok. Sizin attığınızı alırsam sıkıntı yaşama ihtimalim artmaz mı ?
4)İşlemci olarak 7800x3d daha performanslı değil mi 7950x3d'den ? Herkes öyle diyor çünkü.

ssd olarak da 990 pro önermişsiniz şuan 980 pro var zaten sistemimde. Onu takacam yeni sisteme.
Sırayla cevaplayayım.
  1. PSU'nun boyutu önemli değil. Asus'un en yeni, Titanium sertifikalı nadir PSU'larından birini tavsiye ettim. ASUS'un toplamda 2 tane Titanium sertifikalı PSU'su var. Biri de bu.
  2. Rog sistem dizdiğinizi fark ettim lakin bu yeni sayılabilecek sıvı soğutucu piyasanın en iyilerinden biridir. Kesinlikle değiştirmeye değer. Stokta 2 tane kalmış.
  3. QVL listesine bakarak RAM'i seçtim. RAM listede var ama başka renk koduyla.
  4. 7950x3d şu an AMD işlemcilerinin en iyilerinden biridir. 7800x3d'yi f/p açısından tavsiye ediyorlar. Benckmark list'lere bakarak karşılaştırabilirsiniz.

Sırayla cevaplayayım.
  1. PSU'nun boyutu önemli değil. Asus'un en yeni, Titanium sertifikalı nadir PSU'larından birini tavsiye ettim. ASUS'un toplamda 2 tane Titanium sertifikalı PSU'su var. Biri de bu.
  2. Rog sistem dizdiğinizi fark ettim lakin bu yeni sayılabilecek sıvı soğutucu piyasanın en iyilerinden biridir. Kesinlikle değiştirmeye değer. Stokta 2 tane kalmış.
  3. QVL listesine bakarak RAM'i seçtim. RAM listede var ama başka renk koduyla.
  4. 7950x3d şu an AMD işlemcilerinin en iyilerinden biridir. 7800x3d'yi f/p açısından tavsiye ediyorlar. Benckmark list'lere bakarak karşılaştırabilirsiniz.
Hocam ram listesinde sizin attığınız o beyaz ram'in kodu tam olarak yazmıyor. Sondaki harf değişik versiyonu var yani siyah olanın kodu aynen yazıyor. Beyazın kodu aynen yok o listede. Kafam sadece ona takıldı benim.

Hocam ram listesinde sizin attığınız o beyaz ram'in kodu tam olarak yazmıyor. Sondaki harf değişik versiyonu var yani siyah olanın kodu aynen yazıyor. Beyazın kodu aynen yok o listede. Kafam sadece ona takıldı benim.
O renk kodu farkı. Önemli değil. Önemli olan bu kısım:
F5-6000J3040G32GX2-TZ5

F5-6000J3040G32GX2-TZ5
@Kiss0fdeath RAM uyumsuzmuş. Yeni bir tane bakacağım.

Son düzenleme:
F5-6000J3040G32GX2-TZ5

@Kiss0fdeath RAM uyumsuzmuş. Yeni bir tane bakacağım.
Hocam risk almayıp direkt siyah ram'i alsam olmaz mı sizce ? Küçücük bir şey zaten ve üstü rgb'li. Yan kısımlarındaki siyahlık göze batmaz gibi. Anakart da siyah zaten. Bu iki parçayı renk konusunda göz ardı etsem daha iyi değil mi ?

Hocam risk almayıp direkt siyah ram'i alsam olmaz mı sizce ? Küçücük bir şey zaten ve üstü rgb'li. Yan kısımlarındaki siyahlık göze batmaz gibi. Anakart da siyah zaten. Bu iki parçayı renk konusunda göz ardı etsem daha iyi değil mi ?
Beyaz ilginç bir şekilde yok. Mecbur siyah seçeceksiniz. Anakart siyah olduğu için göze batmayacaktır. Hatta RGB'si olduğu için daha güzel gözükecektir. İlk paylaştığım sistemi güncelledim.

Anakart: https://www.akakce.com/anakart/en-u...-hero-amd-am5-ddr5-atx-fiyati,2124618293.html

İşlemci: AMD Ryzen 9 7950X3D On Altı Çekirdek 4.2 GHz Kutulu İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ekran Kartı: https://www.akakce.com/ekran-karti/...te-384-bit-gddr6x-24-gb-fiyati,238458699.html

RAM: G.Skill Trident Z5 Neo RGB 64 GB (2x32) 6000 MHz CL30 F5-6000J3040G32GX2-TZ5NR DDR5 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kasa: Asus ROG Hyperion GR701 White ARGB Fanlı E-ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU: Asus ROG-LOKI-1200T-SFX-L-GAMING Gen5 1200 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Soğutucu: Arctic Liquid Freezer III - 420 A-RGB Intel / AMD Uyumlu, 420mm Radyatörlü, 3x14cm P14 PWM Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu Beyaz (AR-ACFRE00153A) | Teknobiyotik

SSD: Samsung 990 PRO MZ-V9P2T0BW PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yeni konular

Geri
Yukarı