Ryzen 7735HS yüksek frekansta sabit kalmıyor

babapro1324

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci frekansı kısmı var. Tamam güzel fakat ayarladığımda o frekansta sabit kalmıyor. Laptopumun ısısını düşürmek istiyorum ama Turbo Boost'u kapatıp FPS'i de fazla düşürmek istemiyorum.

1688765135461.png

AMD Ryzen 7 7735HS running very hot AMD Ryzen 7000 CPU overheating issues fixed with latest firmware Hocam sorunu ingilizce olarak arattım ,ilk linkteki yazıya göre amd nin bazı işlemcilerinde bu sorun görülüyormuş , tespit ettiklerine göre işlemcide bir yongaya giden fazla voltaj değeri yüzünden bu oluyormuş ve sorunu uyumlu anakart firmalarında yayınlattıkları bios güncellemesi yardımıyla çözmüşler turbo boost açık bir şekilde. Sanırsam bu güncelleme benim sahip olduğum Asus Tuf Gaming a14 FA507NU ya gelmemiş şu an amd destek sayfasının açılmasını bekliyorum hemen sorunu ileteceğim.

AMD Ryzen 7 7735HS running very hot AMD Ryzen 7000 CPU overheating issues fixed with latest firmware Hocam sorunu ingilizce olarak arattım ,ilk linkteki yazıya göre amd nin bazı işlemcilerinde bu sorun görülüyormuş , tespit ettiklerine göre işlemcide bir yongaya giden fazla voltaj değeri yüzünden bu oluyormuş ve sorunu uyumlu anakart firmalarında yayınlattıkları bios güncellemesi yardımıyla çözmüşler turbo boost açık bir şekilde. Sanırsam bu güncelleme benim sahip olduğum Asus Tuf Gaming a14 FA507NU ya gelmemiş şu an amd destek sayfasının açılmasını bekliyorum hemen sorunu ileteceğim.

Yine mi ya :D.Hocam dediğim gibi bu AMD 7000 serisi ısınma problemleri masaüstü işlemcilerle ilgili bir problemdi ve bunun için ekstra bir update hazırlayıp zaten soruna çözüm bulmuşlardı.

İşlemci güç yönetiminde en yüksek işlemci frekansı kısmı var. Tamam güzel fakat ayarladığımda o frekansta sabit kalmıyor. Laptopumun ısısını düşürmek istiyorum ama Turbo Boost'u kapatıp FPS'i de fazla düşürmek istemiyorum.

Eki Görüntüle 1852596
Oyun içinde iken değerleri atar mısınız? Hatta mümkünse kısa bir video daha yardımcı olabilir.

Yine mi ya :D.Hocam dediğim gibi bu AMD 7000 serisi ısınma problemleri masaüstü işlemcilerle ilgili bir problemdi ve bunun için ekstra bir Update hazırlayıp zaten soruna çözüm bulmuşlardı.

Oyun içinde iken değerleri atar mısınız? Hatta mümkünse kısa bir video daha yardımcı olabilir.

Hocam istediğim şey işlemciyi kısıtlamak sadece ve ASUS TUF A15 FA507NV laptopum var fakat olmuyor

Hocam istediğim şey işlemciyi kısıtlamak sadece ve ASUS TUF A15 FA507NV laptopum var fakat olmuyor
Hocam eğer istediğiniz şey tam anlamı ile sabit istisnasız bir frekansta kalması ise bu zaten çok da mümkün değil. Lakin istediğiniz fazla ısınmasını engellemek ise Undervolt yapmanızı yahut işlemcinize belli bir güç verip gereğinden fazla güçten kaynaklı ısınmasını engellemeyi denemenizi tavsiye ederim. İnternette Universal x86 Tuning Utility isminde bir program mevcut misal. Yapmanız gereken ise çok basit programı indirmek açmak custom ayarlar kısmından belli bir W değerli belirlemek. Tabi işlemcinizin ısındığı değerlerdeki değerinden düşük olmalı yani hangi W değerinde ısındığını da bilmemiz gerekiyor. O yüzde MSI Afterburner kullanarak değerlerinizi bilmek işimize yarar. Olabildiğince az kayıp ve en iyi soğutma sonucu için lazım olucak bunlar. ( Ki muhtemelen FPS değişimi olmayacak)

Geri
Yukarı