Ryzen 7900 + RTX 4080 sistem nasıl?

Bütçe
70000 - 80000
Hocam tekrardan merhaba, üst kısıma olacak şekilde 360mm sıvı soğutma destekli kasa modeli önerir misiniz ? Bir defa alayım, hakkını versin ücretinin.
GT501 üst tarafa 360mm radyatör destekliyor, onun dışı TD500 ve Lancool II de destekliyor diye biliyorum.

Arkadaşlar herkese merhaba.

Hatırlayanlar olacaktır, geçtiğimiz günlerde buradan sistem tavsiyeleri almıştım. Tavsiyeler ve kendi çapımda yaptığım araştırma sonucunda yeni bir sistem listesi hazırladım.

1- Ekran kartı konusunda MSI, Palit ve INNO3D markaları arasında kararsız kaldım ama fiyat olarak en uygunu INNO3D olarak gördüm. Doğru seçim mi?

2- PSU seviyesi bu sistem için iyi midir?

3- Overclock düşünmüyorum ancak bu sisteme sıvı soğutma gerekli olur mu? İşlemcinin stok soğutmasını kullanmayı düşünüyorum.

4- Seçtiğim parçalar darboğaz vb. herhangi bir uyum sorunu oluşturur mu?

Sistem hakkında düşünce ve tavsiyeleriniz benim için önemli, yardımcı olursanız çok sevinirim. Șimdiden teşekkür ediyorum.

İşlemci:
AMD Ryzen 9 7900.

Anakart:
ASUS ROG STRIX X670E-F Gaming.

RAM:
G.Skill 32 GB Trident Z5 DDR5 6400MHz CL32.

Ekran kartı:
INNO3D RTX4080 X3 16 GB 256bit GDDR6X.

SSD:
Kingston 2TB Fury Renegade.

HDD:
WD 2TB Blue.

Kasa:
Phanteks Eclipse P360.

PSU:
Cooler Master 850M mme V2 80+ Gold tam modüler.
Buna 500 gb yada 1 tb daha extra ssd almanı öneririm. Alacağın bu ssd ye window kurarsın. Diğer uygulamalar için filan. 2 tb olanada oyunlar filan yuklersin

GT501 üst tarafa 360mm radyatör destekliyor, onun dışı TD500 ve LANCOOL II de destekliyor diye biliyorum.

TD500 Mesh'in hocam alınacaksa bare V2 versiyonu alınsın:

Link üzerinde V2 gözüküyordu, bende diyorum V2 vatan da neden ucuz.

Hocam sitesinden baktım da üst kısımda 240mm'ye kadar destekliyor. 360mm desteği ön kısımda bulunuyor.
Buna 500 gb yada 1 tb daha extra ssd almanı öneririm. Alacağın bu ssd ye window kurarsın. Diğer uygulamalar için filan. 2 tb olanada oyunlar filan yuklersin
HDD yerine Samsung 970 Evo Plus 2 Tb aldım.

Hocam, Cooler Master HAF 500 ile MasterBox TD500 Mesh V2 kıyaslamasında hangisi daha iyi seçim olur ? İkisine de bütçe yeter.

Hocam sitesinden baktım da üst kısımda 240mm'ye kadar destekliyor. 360mm desteği ön kısımda bulunuyor.

HDD yerine Samsung 970 Evo Plus 2 Tb aldım.

Hocam, Cooler Master HAF 500 ile MasterBox TD500 V2 kıyaslamasında hangisi daha iyi seçim olur ? İkisine de bütçe yeter.
Bir arkadaşım için üste 360mm radyatör destekli kasa önerisi konusu açacağım, sadece Türkiye içi satış olmayacağı için birçok seçenek sunulabilecek, sizin de işinizi görebilir.

Bir arkadaşım için üste 360mm radyatör destekli kasa önerisi konusu açacağım, sadece Türkiye içi satış olmayacağı için birçok seçenek sunulabilecek, sizin de işinizi görebilir.
Hocam size de sorayım aynı soruyu. Sizce Cooler Master HAF 500 ile MasterBox TD500 Mesh V2 kıyaslamasında hangisi daha iyi seçim olur ?

Bence HAF 500 daha iyi olur hocam.

Diğerinin görünümü daha çok hoşuma gitmişti... 😂

Aralarında ne gibi fark var ?

Bu arada HAF 500 modeli ile ilgili genel şikayet konusu nedense GPU fanı olarak gösterilmiş. Acaba ATX boyutunda anakart için yer sorunu teşkil eder mi ? Sanki birbirine değecek gibi görünüyor. Aslında kasanın tek esprisi de sanki bu fan gibi duruyor ya da ben diğer ayrıntıları gözden kaçırıyorum @messinicocugu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı