Ryzen 9 3900X İçin 3600 MHz CL19 RAM Alınır Mı?

Site güvenilir. Alış veriş yapanları görüyorum. Fakat yurt dışı alışverişlerinde vergiler ile ilgili devletimizin yeni güzellikleri var. Gümrükte ekstradan ödemeler ile karşılaşılırsa şaşırmamak gerek :)

Anakartın üreticisi uyumlu bellek listesi yayınlar. Bu listedeki bellekler test edilmiş ve hazır profilleri içerir ve sundukları saat hızlarında ve gecikme sürelerinde çalışır. Listede olmayanlar çalışmaz anlamına gelmiyor ama şans artık en kötü temel frekansta çalışırlar. Eğer anakart alındıysa ve ya da alınacak anakart belirlendiyse sitesinden bellek uyumluluk listesindeki belleklere de bakılabilir. 3200 ya da 3600 Mhz lik bellekler Ryzen için uygundur.

Son düzenleme:
Site güvenilir. Alış veriş yapanları görüyorum. Fakat yurt dışı alışverişlerinde vergiler ile ilgili devletimizin yeni güzellikleri var. Gümrükte ekstradan ödemeler ile karşılaşılırsa şaşırmamak gerek :)

Anakartın üreticisi uyumlu bellek listesi yayınlar. Bu listedeki bellekler test edilmiş ve hazır profilleri içerir ve sundukları saat hızlarında ve gecikme sürelerinde çalışır. Eğer anakart alındıysa ve ya da alınacak anakart belirlendiyse sitesinden bellek uyumluluk listesindeki belleklere de bakılabilir. 3200 ya da 3600 Mhz lik bellekler Ryzen için uygundur.
Linkteki RAM alınır mı size? Ve CM MasterLiquid ML240L'den memnun musunuz? MSİ Gaming Pro Carbon'un yanında hediye olarak almayı düşünüyorum.

Newegg güvenilir bir sitedir. Ayrıca üstte arkadaşın önermiş olduğu HyperX belleklere göz atabilirsiniz. Ancak vatandan satın almayın.
Linkteki RAM alınır mı size? Ve CM MasterLiquid ML240L'den memnun musunuz? MSİ Gaming Pro Carbon'un yanında hediye olarak almayı düşünüyorum.
Ben pek memnun değilim. Üstüne biraz daha para koyup Corsair tercih edin.

MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI bellek uyumluluk listesine baktım bulunuyor ve alınır.

ML240L den memnunum tavsiye ederim. Fakat anakart üzerinden fan ayarlarından biraz ince ayar çekmek lazım. Eğer yapılmazsa biraz fanlar sesli çalışıyor. Ayarladığınızda gayet sessizleşiyor. En azından benim için öyle :) MSI kampanyası bu ayın 18 de bitiyor ona dikkat edin.

Benim size önerdiğim HX436C17PB3AK2/16 vatandaki belleklerde listede var. Sizde bakabilirsiniz.

Ancak vatandan satın almayın.
Vatandan neden almayayım? Eğer orada olan bir şey olursa oradan alırım diye düşünüyordum.
MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI bellek uyumluluk listesine baktım bulunuyor ve alınır.
G.SKILL TridentZ RGB Series 32GB (2 x 16GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3600 (PC4 28800) Intel Z270 / Z370 / X299 Desktop Memory Model F4-3600C17D-32GTZR - Newegg.com Güvenilir ise newegg bunu yarın sipariş edebilirim. Bu vergi olayını nerede ödüyoruz kapıda mı? ve tahmini kaç tl gelir?

Vatandan neden almayayım? Eğer orada olan bir şey olursa oradan alırım diye düşünüyordum.

G.SKILL TridentZ RGB Series 32GB (2 x 16GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3600 (PC4 28800) Intel Z270 / Z370 / X299 Desktop Memory Model F4-3600C17D-32GTZR - Newegg.com Güvenilir ise newegg bunu yarın sipariş edebilirim. Bu vergi olayını nerede ödüyoruz kapıda mı? ve tahmini kaç tl gelir?
Paranızı vatan bilgisayarda çar çur etmek istiyorsanız sizin bileceginiz iştir. Vatan 300 TL'lik ürünü 500 TL'ye satıyor.

BLS16G4D32AESB kodlu bellek te anakartın üretici listesinde buluyor. Bundan 2 adet alınca fiyat performans ürünü oluyor.

Yurt dışından alış veriş yapmadığım için o konuda bilgim yok.
Paranızı vatan bilgisayarda çar çur etmek istiyorsanız sizin bileceginiz iştir. Vatan 300 TL'lik ürünü 500 TL'ye satıyor.

Evet Vatan da ürünler biraz pahalı. Fakat kdv indirimlerine denk gelince uygun oluyor. Ayrıca kredi kartına taksitle alış veriş yapanlar için fiyat farkı oldukça azalıyor. Nakit alış verişte daha uygun yerlere yönelmek gerekiyor. Bazende istediğiniz ürün vatan dan başka bir yerde olmuyor.

BLS16G4D32AESB kodlu bellek te anakartın üretici listesinde buluyor. Bundan 2 adet alınca fiyat performans ürünü oluyor.
Yurt dışından alış veriş yapmadığım için o konuda bilgim yok.

GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit RGB LED Ram - Vatan Bilgisayar daha fazla uğraşmaktansa şunu alıp geçeyim diyorum.

GSKILL 32GB (2x16GB) TRIDENT Z DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit RGB LED Ram - Vatan Bilgisayar Vatanda birçok yere göre daha ucuz.

İstersen öyle yap. Anakart ile hazır profil gelmezse elle ayar yapman gerekebilir. 3200 Mhz CL16 da çalıştırmak için. Şimdi G.Skill baktım senin anakartı listesmişler.

Son düzenleme:
İstersen öyle yap. Anakart ile hazır profil gelmezse elle ayar yapman gerekebilir. 3200 Mhz CL16 da çalıştırmak için. Doğru ayarları yapabilirsen yine de çalışması gerekiyor. Şimdi G.Skill baktım senin anakartı listesmişler.

Tamam o zaman normalde illede 3200 den yüksek olsun diyordum ama hiç uğraşmayıp 3200 alıp geçeceğim yardımcı olduğun için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı