Ryzen 9 3900X ve RTX 2070 sistem toplama

12 pin mi ? Ben göremedim.
Araştırırsan yanlış ürün tavsiye etmezsin. 750W PSU'larin çok azından 8+8 CPU çıkışı var. Ayriyeten arkadaşın PSU gayet iyi çok olmasının bir zararı yok hatta ileride işine bile yarayabilir. Zaten anakart için en az 850W almak zorunda 8+8 CPU girişleri genelde 850W PSU'larda başlıyor.

8 pin yetiyor.
Araştırırsan yanlış ürün tavsiye etmezsin. 750W PSU'larin çok azından 8+8 CPU çıkışı var. Ayriyeten arkadaşın PSU gayet iyi çok olmasının bir zararı yok hatta ileride işine bile yarayabilir. Zaten anakart için en az 850W almak zorunda 8+8 CPU girişleri genelde 850W PSU'larda başlıyor.
Tamam belki ilerisi için iyi olabilir her ne kadar zannetmesemde. Güç kaynağını biraz düşürüp diğer bileşenleri daha iyi alabilir.

8 pin yetiyor.

Tamam belki ilerisi için iyi olabilir her ne kadar zannetmesemde. Güç kaynağını biraz düşürüp diğer bileşenleri daha iyi alabilir.
Araştırması lazım 750W için 8+8 CPU çıkışı olan az model var. Konu dışı ama yaşın kaç bilmiyorum. Burası zaten bilmediklerimizi öğrenmek, bildiklerimizi bilmeyenlerle paylaşmak için oluşturulan bir forum. Evet arkadaş SSD konusunda yanlış bilgi vermiş ama tam değil, bazı kaynaklar da SSD'nin hafızası doldukça okuma yazmasının düştüğünü söylüyor. Ne kadar doğru test etmek lazım. Her neyse arkadaşını, abini ya da küçüğünü uyarırken bunu küçümseyici şekilde yapma, insanları kırmak iyi bir davranış değil. Güzelce anlat. Yanlış anlama beni dediğim gibi yaparsan daha çok severler seni dusun. Herkese böyle yapsan ilerde konu açsan kimse yardımına koşmaz ama diğer türlü herkes senin için seferber olur. Kendinize iyi bakın hayırlı günler.

Son düzenleme:
Sistemi bu şekilde sipariş verdim. Poweri güçlü birşey seçme sebebim ileriye dönük olsun istedim. Ssd hdd bunlarin bi üstünü alsam aldığım ssd hdd ile arasında çok bi değer yükselmesi yok. Ekran kartini bi tik üstünü alabilirdim haklisiniz ama sistem bu şekilde zaten cok harika gerekirse power yetiyor 2 ci bi kart alirim ilerleyen zamanlarda. Tum yorumlar icin tesekkur ederim 😊

1. MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI AM4 DDR4 4400 mhz (Oc) 2x M.2 USB 3.2 HDMI RGB ATX Anakart

2. AMD Ryzen™9 3900X Soket AM4+WraithPrism(RGB) 3.8GHz-4.6GHz 70MB 105W 7nm İşlemci

3. MSI GeForce RTX 2070 GAMING 8G GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı

4. GSKILL Trident Z Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 MHz CL16 RGB Ram

5. Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD (MZ-V7S500BW

6. HDD: 1TB 7200 RPM

7. Power Corsair RM1000i

8. Corsair 500D Kasa 1000

9. COOLER MASTER MASTERLIQUID ML360 AMD TR4 RGB FANLI SIVI SOĞUTMA

10. AOC 27" AGON AG271QX 1ms 144Hz Free-Sync 2K Gaming Monitör

11. RAMPAGE RGW9 COMFORT SİYAH USB 7.1 VERSION OYUNCU MİKROFONLU KULAKLIK

12. Rampage SMX-R50 HOWL Usb Siyah RGB Işıklı+Macro USB 6400 DPI RGB OYUNCU MOUSE

13. TRUST 22983 GXT890 CADA RGB MEKANIK OYUN KLAVYE-TR

Gayet yeterli. Fakat bütçe bulursanız, Samsung Evo 970 Plus 2 TB SSD'den almanız, sistemi uçuracaktır.
Kapasitenin artması hızı arttırmaz hız sabittir. 500gb ile 2tb Hız farkı yok, kapasite farkı var sadece. Bilmediğin konularda yanlış yönlendirme lütfen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı