Ryzen 9 3900X ve RTX 3080 için monitör önerisi

mry3s

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi bir sistem toplayacağım. 3D Modelleme ve Render işi ile uğraşmaktayım. Renkler önemli olduğundan IPS panel bir monitör düşünüyorum. Ekran kartını da baz alırsak en az 2K çözünürlükte bir monitöre ihtiyacım var. Arada sırada oyun oynamaktayım; genelde FPS, aksiyon temalı ve hareketli oyunlar oynuyorum. HZ değeri yüksek olursa daha iyi olur benim için. Kısaca minimum 75Hz, 2K çözünürlükte IPS panel bir monitör veya üstü önerebileceğiniz bir marka model var mıdır?

Bütçeye ek olarak 24" veya 32" kullanabilir misiniz?
24" bir monitörün küçük olacağını düşünüyorum.
Öneriniz için teşekkür ederim fakat görmeden VA panel bir monitör almak istemiyorum.

ben şahsen bu monitörü kullanıyorum. Ryzen 9 3900X işlemci ve 2060 ile. Gayet memnunum ama senin ihtiyacını karşılar mı tam olarak arayış ne onu bilemedim :) umarım işine yarar

Ek not: WQHD ve QHD aynı şeydir oyuna gelmeyelim XD

ben şahsen bu monitörü kullanıyorum. Ryzen 9 3900X işlemci ve 2060 ile. Gayet memnunum ama senin ihtiyacını karşılar mı tam olarak arayış ne onu bilemedim :) umarım işine yarar

Ek not: WQHD ve QHD aynı şeydir oyuna gelmeyelim XD
IPS istememin temel sebebi VA panel bir monitöre sahibim, tasarım sonunda monitörde gözüken tasarım ile telefonumda veya başka bir ekranda gözüken tasarımın renk açısından farklı olması. Monitörümde her şey güzelken telefonumda baktığımda renkler gereksiz canlı çıkıyor. Bilen veya kullanan birileri varsa önerebileceği monitörleri öğrenmek istedim çünkü çok fazla seçenek var.

Monitör çok kavisli. Bu da sorunları beraberinde getiriyor.
Biraz daha beklerseniz ViewSonic çok iyi bir monitör çıkaracak ama bu da sizi üzmez.

Geri
Yukarı