Ryzen 9 3900X ve RTX 3080 için monitör önerisi

En fazla 7.000'e çıkabilirim.

Öncelikle renk kalitesini 1. planda tutacağım, çünkü tasarım/video kurgu yapıyorsunuz. Renk doğruluğu ve kalitesi çok önemli.

Bu yüzden renk gamutları ve renk derinliğine dikkat etmelisiniz.

Ama Hz'den de kısmayacağım.

IPS panel sizin için en ideal ve iyi panel, bu bütçede aksini asla önermem.

Kavis de önermem, tasarımda orantısızlıklara sebep olacaktır.

Şimdi başlayalım;

2K 144Hz;

10 bit (8bit + FRC) renk derinliğine sahip. Sahte 10 bit de diyebiliriz.

Renk gamutları muhteşem, anlatmaya gerek yok.
12345667888.PNG

IPS panel. Nano IPS die geçiyor, bu kadar güzel renkler sunmasının da sebebi bu.

Ama bu Nano IPS'in tek bir götürüsü var, o da kontrast oranının (Siyah ve beyazları etkiler) bir tık düşük olması. Çok büyük dert değil.

Hareket kabiliyeti de gayet iyi, dik dahi kullanılabilir.

HDR 10 ve G-Sync var, oyun için faydalı olacaklardır.

Parlaklığı da 350cd, iyi.

Kısacası 4 4'lük monitör, bütçenizin de çok altında. 2K 144Hz'lerde biraz seçici olmak gerekiyor çünkü oyunculuğa hitap ettikleriden çoğu renkler yüzünden eleniyor.

Sadece 1 tane sunmam az gelmiş olabilir.

Size bir dünya 2k 144Hz IPS sunardım ama benim filtremden tasarım için çoğu eleniyor. Kimi 8 bit, kiminin de renk gamutları 1000TL'lik monitör ile aynı.

4K 60Hz de ister misiniz? Tasarım için çok çok daha iyi olacaktır ama rekabetçi oyunlar için de bir eksi tabii.
HDR yok 10 Bit renk derinliği var ama fiyatını hak etmiyor.
Gerçek 10 bit de değil birde, 8 bit + FRC.

Hem IPS hem de 1ms GtG isteyenler için iyi ama çok çok dar bir kitle bu bütçede en azından.

Son düzenleme:

Nano IPS panel, 1440p çözünürlük ve 165Hz yenileme hızı. Ayrıca G-Sync destekli.
Monitör çok kavisli. Bu da sorunları beraberinde getiriyor.
Biraz daha beklerseniz ViewSonic çok iyi bir monitör çıkaracak ama bu da sizi üzmez.
Önerileriniz için çok teşekkürler, ikisinden birini almayı düşünüyorum. Çıkacak olan monitöre de bir bakacağım. İkisi de mutlu edecek monitörler.
Öncelikle renk kalitesini 1. planda tutacağım, çünkü tasarım/video kurgu yapıyorsunuz. Renk doğruluğu ve kalitesi çok önemli.

Bu yüzden renk gamutları ve renk derinliğine dikkat etmelisiniz.

Ama Hz'den de kısmayacağım.

IPS panel sizin için en ideal ve iyi panel, bu bütçede aksini asla önermem.

Kavis de önermem, tasarımda orantısızlıklara sebep olacaktır.

Şimdi başlayalım;

2K 144Hz;

10 bit (8bit + FRC) renk derinliğine sahip. Sahte 10 bit de diyebiliriz.

Renk gamutları muhteşem, anlatmaya gerek yok.
Eki Görüntüle 709519

IPS panel. Nano IPS die geçiyor, bu kadar güzel renkler sunmasının da sebebi bu.

Ama bu Nano IPS'in tek bir götürüsü var, o da kontrast oranının (Siyah ve beyazları etkiler) bir tık düşük olması. Çok büyük dert değil.

Hareket kabiliyeti de gayet iyi, dik dahi kullanılabilir.

HDR 10 ve G-Sync var, oyun için faydalı olacaklardır.

Parlaklığı da 350cd, iyi.

Kısacası 4 4'lük monitör, bütçenizin de çok altında. 2K 144Hz'lerde biraz seçici olmak gerekiyor çünkü oyunculuğa hitap ettikleriden çoğu renkler yüzünden eleniyor.

Sadece 1 tane sunmam az gelmiş olabilir.

Size bir dünya 2k 144Hz IPS sunardım ama benim filtremden tasarım için çoğu eleniyor. Kimi 8 bit, kiminin de renk gamutları 1000TL'lik monitör ile aynı.

4K 60Hz de ister misiniz? Tasarım için çok çok daha iyi olacaktır ama rekabetçi oyunlar için de bir eksi tabii.

Gerçek 10 bit de değil birde, 8 bit + FRC.

Hem IPS hem de 1ms GtG isteyenler için iyi ama çok çok dar bir kitle bu bütçede en azından.
Ilginiz için çok teşekkür ederim. Aradığımın ne fazlası ne de eksiği, hatta bütçe olarak biraz daha uygun olması kendisini aldırmaya çok fazla yaklaştırdı. Oyun üzerinde 165 veya 140 hz olmuş o kadar küçük şeylere takılan biri olmadığım ve asıl odak noktamın renk olmasından dolayı bu monitör'ü bayağı beğendim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı