Ryzen 9 3950X sistem toplama

Bütçe
13000
Merhaba hocam teşekkürler değerli yorumlarınız icin su anakart çok yorum aldığı icin acaba daha mi iyidir bu nasıl sizce?

Bir çok yerde bu anakartın yorumlarını okudum. Çok iyi diyen de var ısınma sorunu var diyen de. Ben kararsız kaldım açıkçası.

Bütçem 1600-1700 civarı açıkçası bu anakarta biraz sıcak bakıyorum peki RAM ekran kartı kasa ve sıvı soğutma hangi modeller tavsiye edersiniz.
RAM olarak bunları:
(İleride 64 GB'a kadar yükseltebilirsiniz).

Sıvı soğutma olarak bunu:

Kasa olarak şu üçünden birini tavsiye ederim. Burası tamamen sizin zevkinize kalmış:

(XPG Battlecruiser'ın siyah, diğerlerinin beyaz renk seçeneği de mevcuttur).

Ekran kartı olarak da biraz bekleyip 3070 veya 3080 alabilirsiniz. Bütçeniz yüksekse 3090'a kadar yolu var bunun.

Son düzenleme:
O kart maalesef bütcemi biraz açıyor hocam bütcem maximum 2000 TL.
Ekran kartına ihtiyaç duyduğun bir işlem yoksa ekran kartını çok düşük tutup diğer parçalara abanabilirsin. Bunu belirtirsen öneri yapacağım. Ekran kartlık bir iş yapıyor musun?
Hocam başlıkta belirttiğim gibi Adobe Premiere ve Adobe Photoshop en çok kullandığım programlar onun haricinde bir de CS:GO oynuyorum başka hiçbir şey yapmıyorum ekran kartı bu programlar ne kadar kullanıyor bilgim yok maalesef.

Selamlar. AMD Ryzen 9 3950X işlemci satın aldım. Amacım tamamen render ağırlıklı, Adobe Photoshop ve Premiere kullanıyorum. Sadece bu işlemciye kasa, sıvı soğutma, anakart, ekran kartı, RAM tavsiyelerinizi bekliyorum. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Merhaba .
Bende senin gibi grafik tasarım ve editörlük yapıyorum.
Bahsetmek istediğim konu şu:
Özellikle premiere pro gibi, video edit programında olabildiğince güçlü RAM bulundurmalısın.
Yüksek bir bütçen varsa, GSKILL Trident Z 128GB 4000Mhz Ram tercih edebilirsin.
Ama minimum 32Gb RAM kullanmanı tavsiye ederim!
Bütçeni belirtirmisin ?

Yeni konular

Geri
Yukarı