Ryzen 9 5900HX laptopa undervolt

Ddg

Centipat
Daha fazla  
RAM
32
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
RYZEN 9 5900hx
Merhaba, Ryzen 9 5900HX işlemcili laptopa voltaj sabitleme yapılabiliyor mu? Isınma sorununa Turbo modu kapatmadan çözüm bulmak istiyorum çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu yapabilirsin, daha garanti ve güvenli çözüm. Yani ha underlock yapmışsın ha turboyu kapatmışsın ne fark edecek ki? Her türlü işlemci gücünden feragat edeceksin sıcaklık düşürmek için. Çok da farketmiyor zaten 3-5 FPS dışında.

AATU kullanarak yapılabilir, yeni ismiyle UXTU. Sabitleme değil de eğri voltajını düşürebilirsin.
@Pweck Turboyu kapatmak iyi performans kaybettirir. R5 4600H'ta denedim ve Rust oyununda 78 yerine 65 FPS aldım. UV daha mantıklı görünüyor.

AATU kullanarak yapılabilir, yeni ismiyle UXTU. Sabitleme değil de eğri voltajını düşürebilirsin.
@Pweck Turboyu kapatmak iyi performans kaybettirir. R5 4600H'ta denedim ve Rust oyununda 78 yerine 65 FPS aldım. UV daha mantıklı görünüyor.
Rust işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için o düşüş normal, ama ekran kartı ağırlıklı oyunlarda fark dediğim gibi 3-5 fps den öteye gitmiyor.

@Pweck Forza'da da fark barizdi. Elbette ekran kartına yük binen oyunlarda fark daha az olur ancak voltaj düşürülebilirken denemeden turbo kapatılmamalı. Oyun dışında render gibi işlerde aşırı fark olacaktır.

Geri
Yukarı