Ryzen 9 5900X 87 derece

French ArKaDaTa

Hectopat
Arkadaşlar daha önceden normaldi. Sistemi şubat ayında topladım. Şubat ayından beri sıvı soğutmaya hiçbir müdahalede bulunmadım. Artics Liquid var 3 fanlı. Daha yeni fark ettim. Kasanın dışı bile epey ısınmış. Bu problem neden kaynaklı olabilir? Termal macun mu sürmeliyim?

Dosya Ekleri

• 1666276558386.png
    1666276558386.png
    141,7 KB · Görüntüleme: 86
Soğutucu temas problemi olabilir ya da zamanla termal macun kurumuş olabilir. Macunu yenileyip soğutucu eşit bir şekilde vidalayarak dene.

Çünkü 57W ve 42A/EDC/TDC'de 87 derece olması imkansız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arctic'in kendi sitesindeki habere göre 2021 ve 2022 arasında satılan bazı ürünlerde problem yaşanabiliyormuş. Arctic eğer ürününüz problemli ise tamir kitini ücretsiz gönderiyor. Yukarıdaki videoyu izleyebilir ve attığım linkten Arctic'e mail atabilirsiniz.

Termal macunun kuruduğunu sanmıyorum, çok tozlanmış olabilir.
Bu arada hocam o işlemci o kartla acı çekmiyor mu ya?

Oyun oynamıyor olabilir.

Soğutucu temas problemi olabilir ya da zamanla termal macun kurumuş olabilir. Macunu yenileyip soğutucu eşit bir şekilde vidalayarak dene.

Çünkü 57W ve 42A/EDC/TDC'de 87 derece olması imkansız.

Soğutucunun kaç mmlik versiyonu?

Arctic'in kendi sitesindeki habere göre 2021 ve 2022 arasında satılan bazı ürünlerde problem yaşanabiliyormuş. Arctic eğer ürününüz problemli ise tamir kitini ücretsiz gönderiyor. Yukarıdaki videoyu izleyebilir ve attığım linkten Arctic'e mail atabilirsiniz.

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. Bunun yaşandığı gün elektrik aniden gidip gelmişti. Sanırım bu sebep olmuş. Ertesi gün düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı