Ryzen 9 5900X RTX 3090 sistem nasıldır?

Her oyunu rahat bir şekilde oynuyorum Ultra ayarlarda zaten hocam bu hastalık gibi 4000 serisi cıktığı içim elimdeki kart yetersizmiş gibi geliyor :)

Her oyunu rahat bir şekilde oynuyorum Ultra ayarlarda zaten hocam bu hastalık gibi 4000 serisi cıktığı içim elimdeki kart yetersizmiş gibi geliyor :)

İşte milleti hasta etmek istedikleri nokta bu zaten. Oyunlar ayrıca Ultra olmak zorunda da değil. Alakasız saçma sapan hesaplamalar ile FPS diye bir şey bırakmayabiliyorlar ortada. Sen de bunların yazılımına güvenip donanımından nefret eder hale geliyorsun. Keyiften değil de zorunluluktan değişmek durumunda kaldığınız sorunlar olmasın inşallah diyelim.

İşte milleti hasta etmek istedikleri nokta bu zaten. Oyunlar ayrıca Ultra olmak zorunda da değil. Alakasız saçma sapan hesaplamalar ile FPS diye bir şey bırakmayabiliyorlar ortada. Sen de bunların yazılımına güvenip donanımından nefret eder hale geliyorsun. Keyiften değil de zorunluluktan değişmek durumunda kaldığınız sorunlar olmasın inşallah diyelim.

Çok haklısınız hocam bir yerden sonra kontrol edilemez bir hal alıyor gerçekten fazla kafaya takmamak lazım teşekkür ederim değerli yorumlarınızdan dolayı herkese.

RTX 3090 Yeni seride 4070Ti dengi. Yükseltme ihtiyacın yok ama şahsen bütçe varsa ben olsam yükseltirdim. En günceli kullanmayı sevdiğim için bende RTX 3080 sistemimi RTX 4080 DDR5 sistemle güncelleyeceğim. Gerek var mı? Yok ama benimkisi bir nebze hobi.

Gerek yok. En az 8-9 sene götürür. Daha geçen yılın en üst seviyesi. Geçen sene sorsan 10 sene götürür derdik. 3-4 sene diyenler neyi yaşıyor anlamıyorum.

10 sene nerede götürecek? 2021 çıkışlı kart zaten. Bakalım bugünden 10 yıl önceki amiral gemisi ne durumda? Kendisi GTX 690 oluyor ve rezalet durumda gördüğünüz üzere.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10 sene nerede götürecek? 2021 çıkışlı kart zaten. Bakalım bugünden 10 yıl önceki amiral gemisi ne durumda? Kendisi GTX 690 oluyor ve rezalet durumda gördüğünüz üzere.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani size durumu özetlemek istiyorum ama nasıl diyeyim. 10 sene önceki teknoloji sizi 10 sene öteye götüreceğim demiyordu ancak şuan diyebiliyor. 10 yıl önceki ekran kartının amortisman süresi ile geçen senenin amiral gemisi ekran kartının amortisman süresi aynı değil. Yani bunu daha iyi nasıl açıklarım bilmiyorum. :D

Yani size durumu özetlemek istiyorum ama nasıl diyeyim. 10 sene önceki teknoloji sizi 10 sene öteye götüreceğim demiyordu ancak şu an diyebiliyor. 10 yıl önceki ekran kartının amortisman süresi ile geçen senenin amiral gemisi ekran kartının amortisman süresi aynı değil. Yani bunu daha iyi nasıl açıklarım bilmiyorum. :D

Teknolojiler değişiyor haklısınız ama DLSS mucize falan değil balanced ötesinde görüntü çamurlaşıyor zaten görüntüyü bozmadan en fazla %25 fark yapabilir. Hem aynı zamanda oyunlarda hızla gelişiyor değişiyor geçen çıkan bir oyunun önerilen sistem gereksinimde 6700xt/3070 yazıyordu. Bende 3-4 yıl gider demiyorum ama 10 yıl gidecekse değil taş çatlasın 7-8 yıl.

Teknolojiler değişiyor haklısınız ama DLSS mucize falan değil balanced ötesinde görüntü çamurlaşıyor zaten görüntüyü bozmadan en fazla %25 fark yapabilir. Hem aynı zamanda oyunlarda hızla gelişiyor değişiyor geçen çıkan bir oyunun önerilen sistem gereksinimde 6700xt/3070 yazıyordu. Bende 3-4 yıl gider demiyorum ama 10 yıl gidecekse değil taş çatlasın 7-8 yıl.
En az 8-9 sene götürür.
Sıkıntı yok. (?)

Geri
Yukarı