Ryzen 9 5900X sistem nasıl?

Neon Ninja

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemin render sistemi olduğunu işlemci ve RAM'lerin bu yüzden yüksek olduğunu belirtmek istiyorum... Bütçe sorgulamadan istediğiniz öneride bulunabilirsiniz çünkü zaten bu sistemde karar kıldım ve değiştireceğimi sanmıyorum. Yorum ve eleştirileri bekliyorum.

Ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 6600 XT.
İşlemci: Ryzen 9 5900X.
Kasa: Corsair 5000D airflow.
HDD: Seagate Ironwolf nas 4TB HDD.
PSU: Corsair RM750 80+ Gold modüler.
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 2x16 GB.
SSD: Samsung 980 Pro 500GB.
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
Soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240l v2.

Hocam ekran kartını RTX 3060 Ti yapabilirsiniz yapın. Render PC için AMD ekran kartını pek önermiyoruz. RTX 3000 kartlar bu konuda daha iyi hocam.

Öncelikle sistemin render sistemi olduğunu işlemci ve RAM'lerin bu yüzden yüksek olduğunu belirtmek istiyorum... Bütçe sorgulamadan istediğiniz öneride bulunabilirsiniz çünkü zaten bu sistemde karar kıldım ve değiştireceğimi sanmıyorum. Yorum ve eleştirileri bekliyorum.

Ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 6600 XT.
İşlemci: Ryzen 9 5900X.
Kasa: Corsair 5000D airflow.
HDD: Seagate Ironwolf nas 4TB HDD.
PSU: Corsair RM750 80+ Gold modüler.
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 2x16 GB.
SSD: Samsung 980 Pro 500GB.
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
Soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240l v2.

Biraz daha iyi bir işlemci soğutucu iyi olabilir.

Benzer bir PC kullanıyorum render amaçlı.

PSU ben düz RM almazdım. Daha iyi alternatifler mevcut. RM...X olabilir yeni serilerden en kötü. PSU çok çok önemli. Düz RM serisi çok sıkıntı çıkarıyor.

Anakart sağlam bir anakart ama bütçe uygunsa daha iyi ve 5900X'le OC'yi dibine kadar zorlayabileceğiniz bir anakart alabilirsiniz.

ML240l kesinlikle iyi bir sıvı soğutucu değil. Lian Li Galahad 360 veya Arctic Liquid Freezer II 360 önerebilirim.

Ekran kartı arada oyun falan oynarım diye alıyorsunuz sanırım. Tam benim kafadansınız öyleyse. :)

Lian Li soğutucu önerilmiş, alternatif olarak ben de Arctic Liquid Freezer II 280mm tavsiyesi ekleyeyim. Anakart yükseltilebilir denmiş ama bu anakartı yükselteceğiniz yer anca X570 ROG Hero, Godlike falan olur. Tier S seviyesi anakartı daha ne kadar yükselteceksiniz?

Render sistemi için RM750 yerine RM750X tavsiyesine ben de katılıyorum.

Geri
Yukarı