Ryzen 9 5900X sistem toplama

Bütçe
20000
Hwinfo gibi araç ile arada kontrol ediyorum. Ayrıca test etmeye gerek yok zaten gerekli bütün bilgiler yazılım tarafından veriliyor. SSD üzerine ne kadar yazılmış, kaç saat çalışmış, sağlık durumu ne gibi. Uzun süredir kullanan biri olarak yazıyorum. Samsung ssd harici başka marka modele bakma bile...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Emeğinize cok teşekkür ederim. Kontrol ediyorum ben de

Render isleri yaparken NVIDIA daha iyi güzel bir seçim RAM'lerin frekans hızı ve miktarı yeter çok daha ağır işlerle uğraşıyorsan 64 GB olabilir ama şu an gereksiz. Şunu belirtmek isterim 5900X ve 3080 kullanacaksanız PSU 850W almanızda fayda var işlemci ve ekran kartı çok guzclu ve TDP değerleri yüksek. RGB hastası değilsenizhttps://www.teknobiyotik.com/donanim/overclock/islemci-sogutucu/arctic-liquid-freezer-ii-240-intel-amd-uyumlu-240mm-radyatorlu-2x12cm-p12-fanli-sivi-islemci-sogutucu-ar-acfre00046a.html
Ya da.
Bu sogutmalar çok iyidir ikincisi 280mm radyotore sahip ve kalitelidir. Seçtiğiniz kasa gerçekten çok güzel ama PSU aklıma yatmadı kasa biraz daha düşük modele yönelip PSU olmayan bir kasa alıp içine bunu.
Ya da bunu.
Alabilirsiniz. Kasa olarak.
Bunu onerebilirim hava akışı güzeldir ön taraf mesh izgara vardir.

Bu kasayı öneriyor musun? Ve ya TD500 ile XPG battlecursier arasında hangisini seçmeliyim.
Merhabalar, ilk olarak herkese sağlıklı günler.

Oyun odaklı olmayan 3D render programlarına ve ileriye dönük GPU render araçlarına da yetebilecek Ryzen 9 5900X'li bir sistem arıyorum. Ekran kartı olarak RX 5800 XT düşünüyordum ama 3D programları için yurt dışı kaynaklarda sadece NVIDIA GPU'lar tavsiye ediliyor. Bu konudaki fikirlerinize açığım. Ekran kartından tasarruf ederek RAM arttırmaya, MHz yükseltmeye de gidebilirim. Kafam fazlaca karışmış durumda. Yardımlarınızı bekliyorum. Genel olarak;

20.000 TL civarında çözmek istiyorum.

• İşlemci AMD Ryzen 9 5900X.
  • Ekran kartı RTX 3070 - 3080.
  • Anakart ASUS ROG STRIX X570-E veya MSI MPG X570 GAMING Edge (değişebilir)
  • RAM G.Skill 32 GB 3600Hz CL16 (ekran kartından.
  • SSD XPG 1TB 3500/3000.
  • Kasa - PSU Cooler Master TD500 - 750Watt (değişebilir)
  • İşlemci soğutucu Cooler Master tml240l veya Be Quiet bk022.

Sistem parçalarını almaya başladın mı ekran kartı almamışsındır herhalde. Toplamaya başladıysan bilgi verir misin fikir edinmek isterim geç yazdığım için özür dilerim.

Bu kasayı öneriyor musun? Ve ya TD500 ile XPG battlecursier arasında hangisini seçmeliyim.

Sistem parçalarını almaya başladın mı ekran kartı almamışsındır herhalde. Toplamaya başladıysan bilgi verir misin fikir edinmek isterim geç yazdığım için özür dilerim.

TD500 güzel bir model hem de onu mesh izgara TD500 alın daha güzel ve hava akışı iyi.

Geri
Yukarı