Ryzen 9 5900X vs i7 10700K sistem

Passengeribrahim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar abimin ekran kartı ihtiyacı olduğu için beraber bir sistem topluyoruz. Ekran kartı harici bana kalacak ve iki seçeneğim var.
Birisi hem parçaları içime sinen i7 10700K'lı bir sistem.
Birisi abimin işine geldiği için bana daha fazla indirimle beraber 2000 lira fazlaya gelen Ryzen 9 5900X'li bir sistem.
Ne kadar Ryzen'li sistemin öbür parçaları daha pahalı ve kaliteli olsa bile benim gibi ileride RTX 3070 düşünen ve genellikle oyun oynayacak birisi için fazla.
Aklımda olan soru şu Ryzen 9 5900Xli sistem beni kaç sene götürür götürse bile benim şu an bilgisayar alma amacım Red Dead gibi oyunları 2K oynamak ve son sistemimi toplamak. İleride GeForce Now gibi bir teknoloji ile bütün oyunları oradan oynayabiliriz ve Ryzen 9 5900X'li sistem bana fazla gelir. Eğer GeForce Now olmasa benim için mantıklısı en uzun dayanacak olan sistemi almaktı. Bana sadece 2000 lira fark olsa bile abimin boşuna para ödemesini istemem.
Siz olsanız ne yapardınız?
i7-10700K beni kaç sene götürür ve ileride ekran kartım yetersiz kaldığında yeni ekran kartımı darboğaz yapmadan besler mi?
Ryzen 9 5900X bir oyuncu için gerçekten israf mı yoksa 6 sene sonra bile iş göreceği için tercih edilmeli mi?
6 sene değilse 9 5900X kaç sene götürür?

Yeni konular

Geri
Yukarı