Ryzen 9 7900X ile RTX 4070 Ti darboğaz yapar mı?

Merhaba 4070 Ti'dan tam performans almak istiyorsan 2K veya 4K çözünürlükte kullanmalısın 1920x1080 de kart kullanımı %60'lara kadar düşüyor. İşlemcin güçlü işlemci 4090'nı bile destekler.
Hocam emin misiniz internetten baktığım kadarıyla %10 civarı darboğaz oluyor işlemci ağırlıklı işlerde bile. Ben de 7900x ve 4070 ti düşünüyorum ve monitoru de 1080p 360hz almayı düşünüyorum . 2k monitörü bulamadim uygun fiyata.

Hocam emin misiniz internetten baktığım kadarıyla %10 civarı darboğaz oluyor işlemci ağırlıklı işlerde bile. Ben de 7900X ve 4070 Ti düşünüyorum ve monitoru de 1080p 360Hz almayı düşünüyorum. 2K monitörü bulamadim uygun fiyata.

Hocam 2K bakın zaten 1080p 360Hz'ler ile arasında 1-2K var.

Benim anlamadığım 70-80 binlik bütçelik bilgisayarda sadece Valorant mı oynayacaksınız yoksa başka oyunlar veya programlar kullanacak mısınız?

Hocam bütçe zorluyor düşürevilirim ve sadece Valorant oynamam tabii.

Hocam bütçe zorluyor düşürevilirim ve sadece Valorant oynamam tabii.
Ne tür oyunlar oynuyorsunuz, oynadığınız oyunlarda ultra ayar takıntınız var mı, hangi grafiklerde oynamak istiyorsunuz, ne kadar FPS istiyorsunuz, bu etkenleri düşünün lütfen, insanların bilmediği nokta beklentilerini bilmeyip fazla harcama yapmaları. Bilgi güçtür. Örneğin benim oynamış olduğum en ağır 2 oyun Cyberpunk ve Dying Light 2. Bu oyunlarda ben 1440p'de ışın izleme açık ve kendi ayarlarımda 80-90 FPS oynamak isterim, yani kendime bir sistem toplayacak olsam ölçüm bu olur. Bu örnekteki gibi kendinizi tahlil edin ve ne istediğinizi söyleyin tam olarak.

Geri
Yukarı