Elektronik Ryzen 9 7950x3D Hepsiburada'da 16.458 TL

7800x3D ucuza yakalarsam AM5 geçmeyi düşünüyorum. 7950x3D bana biraz fazla overrated geldi bana.
Hocam benim elimde biriktirdiğim param olduğu için alabileceğim en güçlü şeyi aldım. İhityacım olduğundan değil ama kendimi önümüzde rahat rahat 5-6 sene güvene almak için alıyorum. Yoksa 7800x3D de çok güzel bir işlemci ama arada bir o 16 çekirdek bolluğundan yararlanabilirim.

3D modellerde tek çekirdekte çok fark oluyor mu? Technopat'ın videosunda 7600 ve 7950X ile bile tek çekirdekte fark çok azdı.

3D modellerde tek çekirdekte çok fark oluyor mu? Technopat'ın videosunda 7600 ve 7950X ile bile tek çekirdekte fark çok azdı.
Pek bilmiyorum hocam. Amerika'da satılmaya başladığından beri sadece 7950X ile ilgilendim ve bende 5800X olduğu için sadece onun karşılaştırmalarına falan baktım. O karşılaştırmalarda da fark var ama 16 bin 500 liralık bir fark yok. :D

Pek bilmiyorum hocam. Amerika'da satılmaya başladığından beri sadece 7950X ile ilgilendim ve bende 5800X olduğu için sadece onun karşılaştırmalarına falan baktım. O karşılaştırmalarda da fark var ama 16 bin 500 liralık bir fark yok. :D

Anladım, hayırlı olsun şimdiden.

AMD'nin allaya pullaya reklamla bir yerlere getirdiği overrated bir işlemci. Bu paraları bu işlemciye verenlere sadece üzülüyorum. Yurt dışında da abuk subuk fiyatlara satılıyor. Bildiğin ekran kartı fiyatına işlemci almış oluyorsunuz. 13900K ile oyun performansı ve diğer her şeyde aynı ve bazı yerlerde geri olmasına rağmen 13900K'dan %30 daha pahalıya satılıyor. Yurt dışı satış sitelerinde 900 dolara bile gördüm, durum cidden vahim. Şimdi 7800X3D çıktı, o da 13900K fiyatına satılıyor. 24 core 32 thread işlemci parasına 8 core işlemci alıyorsunuz. F/p bildiğimiz AMD'nin geldiği son nokta. Daha da garip olan kapış kapış satılıyor olması. Bundan sonra millet olarak f/p diye Intelci olucaz galiba.

Cidden çok güzel bir indirim yakalamışsınız umarım hiç bir sıkıntı yaşamadan alıp kullanırsınız. Hayırlı olsun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı