Ryzen 9000x3D işlemciler beklenmeli mi?

• Konuyu başlatan Tiger1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 584
Ben de aynı düşüncedeydim fakat beklemedim 7800x3D ve ROG 4080 aldım. Fazlasıyla uçuyor bilgisayar. Fakat monitör 1080p. Bende şu an dediğiniz monitörü bekliyorum yakın zamanda piyasaya sürülecek galiba. Yoksa 2K 240Hz OLED ASUS ROG vardı, onu alacaktım dün. 4K 240Hz OLED monitörün çıkışına dair bir şey bulursam yazarım tekrardan.
Hocam ben 5090 alacam direkt. Bu yüzden 7800x3d darboğaz yapar mı yapmaz mı emin olamadım 1080pde.

Hocam ben 5090 alacağım direkt. Bu yüzden 7800x3D darboğaz yapar mı yapmaz mı emin olamadım 1080P'de.

Verebileceğim tek tavsiye öyle bir sisteme hiç 1080p yaşatmayın. :D ben şahsen yaptım ve kapasitesinde kullanamıyorum şu an. Kesinlikle 4K şart.

Benim sistem de %20'ye yakın darboğaz var. 1080p de kullanıyorum. 4K da darboğaz göstermiyor.

Verebileceğim tek tavsiye öyle bir sisteme hiç 1080p yaşatmayın. :D ben şahsen yaptım ve kapasitesinde kullanamıyorum şu an. Kesinlikle 4K şart.

Benim sistem de %20'ye yakın darboğaz var. 1080p de kullanıyorum. 4K da darboğaz göstermiyor.
1080p kullanan biri olarak kesinlikle katılıyorum bu kartların hakkı 4K, rekabetçi oynayacak dahi olsam 4K'dan düşmezdim.

En yakın zamanda düzgün bir monitör almak lazım.
Şuan zowie'nin 1080p 360 hertz monitörünü rekabetçi oyunlar için kullanıyorum agalar. Geçtiğimiz aylarda almıştım. Bu yüzden rekabetçi oyunlarda bunu kullanmaya devam edecem. Fakat film + hikayeli oyunlar için ne alsam bilemedim. Sizce direkt televizyon falan mı alsam 4k oled ? Veya 4k QLED.

Şu an Zowie'nin 1080p 360 Hertz monitörünü rekabetçi oyunlar için kullanıyorum. Geçtiğimiz aylarda almıştım. Bu yüzden rekabetçi oyunlarda bunu kullanmaya devam edeceğim. Fakat film + hikayeli oyunlar için ne alsam bilemedim. Sizce direkt televizyon falan mı alsam 4K OLED? Veya 4K QLED.

Böyle bir şey alabilirsin. Ama 1080p almayacaksan 9000 X3D beklemeye değmez önce X3D olmayanları çıkacak onlar da 1440p bile 5090'ı çok rahat besler. Bende Ryzen 7 9000 serisine geçmeyi planlıyorum çünkü.

Şu an Zowie'nin 1080p 360 Hertz monitörünü rekabetçi oyunlar için kullanıyorum. Geçtiğimiz aylarda almıştım. Bu yüzden rekabetçi oyunlarda bunu kullanmaya devam edeceğim. Fakat film + hikayeli oyunlar için ne alsam bilemedim. Sizce direkt televizyon falan mı alsam 4K OLED? Veya 4K QLED.

Ben her şey için 4K 240Hz OLED'ya da 4K 144Hz IPS bir monitör alacağım. Rekabetçi çok oynamıyorum.

Fakat film + hikayeli oyunlar için ne alsam bilemedim.
4K 165hz civarı bir monitör almanı öneririm.
Sizce direkt televizyon falan mı alsam 4k oled ? Veya 4k QLED.
Denediğim için biliyorum gereksiz büyük oluyor, monitör dediğin max 34 inç olmalı.
Daha büyük alırsan kafanı çevirmeye başlıyorsun.

Böyle bir şey alabilirsin. Ama 1080p almayacaksan 9000 X3D beklemeye değmez önce X3D olmayanları çıkacak onlar da 1440p bile 5090'ı çok rahat besler. Bende Ryzen 7 9000 serisine geçmeyi planlıyorum çünkü.

Hocam 1080p şu anki monitörüm zaten. 5090ı hem bunda hem 4K alacağım monitör/televizyonda kullanacağım. O yüzden haliyle işlemci de önemli.

4K 165hz civarı bir monitör almanı öneririm.

Denediğim için biliyorum gereksiz büyük oluyor, monitör dediğin max 34 inç olmalı.
Daha büyük alırsan kafanı çevirmeye başlıyorsun.
4k 165 ips panel mi öneriyorsunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı