Çözüldü Ryzen Balanced Power Plan ayarı görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iverson76

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar,

Chipset driver yüklü olmasına rağmen Ryzen Balanced ve High Power ayarları görünmüyor. Araştırdım ancak net bir bilgiye rastlayamadım.

Hepsini silip tekrar baştan yükledim ama sorun düzelmedi. Dikkatimi çeken bir noktada şu oldu:
İnternetten izlediğim videolarda yükleme esnasında yüklenecek uygulamalar yeşil renkte görünüyor ama bende gri.

Videolar:
1680986673855.png

Bendeki:
1680986740495.png

Çözüm
5. nesil işlemci kullanıyorsanız güç planları 5. nesil İşlemciler için kullanılmıyor. Windows'un sunduğu planları kullanabilirsiniz.

5. nesil işlemci kullanıyorsanız güç planları 5. nesil İşlemciler için kullanılmıyor. Windows'un sunduğu planları kullanabilirsiniz.

Çözüm

evet R9 5900x kullanıyorum.

5. nesil işlemci kullanıyorsanız güç planları 5. nesil işlemciler için kullanılmıyor. Windows'un sunduğu planları kullanabilirsiniz.

Bende 5600 kullanıyorum bende geliyor güç planları.

AMD'nin resmi sitesinden Chipset güncellemesini indirince gelmedi. Anakart üreticisinin sitesinden indirirsem fark eder mi bilmiyorum.

1704438419893.png

İkinci defa deneyince oldu göründü fakat olmadı.
1704440843495.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı