Ryzen Controller 5800H'ı destekler mi?

Satın alacaksanız bahsetmemde fayda var, bilerek satın almış olun.

İşlem basit "yeni güç ayarı ekliyorsunuz"

Ama bu sefer de bilgisayarın gücü çok düşüyor, ortasını daha bulamadım, bulabilirsem paylaşabilirim.

Bilgisayar ya jet hızında ya da i3 hızında çalışıyor :) ortalama bir hızda çalış diyemiyorsunuz.

Eğer sıcaklığı sorun edecekseniz, gücü düşüreceğim diyorsanız bunları göz önünde bulundurmanızı öneririm.

O yöntemle Turbo boost devre dışı kalıyor. Ama Ryzen Controller istenilen frekansa düşürebiliyor. Deneyenler var yabancı forumlarda. Ama tabii kendi haliyle soğutması gerekirken bunlarla uğraşmak istemiyor kullanıcı.

En son 8 yıl önce laptop kullanmıştım o yüzden öneride bulunamıyorum.
Son 1 aya kadar ben de neredeyse hep masaüstü kullanıyordum, masaüstünde sıvı soğutma olduğu için hiç ısı problemi yaşamıyordum.

Yaklaşık 1 ay kadar önce Asus TUF 2021 modelini satın aldım ısı değerleri bana çok yüksek gelmişti sonradan öğrendim notebooklar için normalmiş.

Uzun lafın kısası küçücük kasaya bu kadar performans olunca maalesef ısı kaçınılmaz oluyor, AMD ryzen 5800h işlemciler 105 dereceye kadar çalışabiliyor, AMD'nin resmi sitesinde yazıyor. Zaten bu sıcaklıklara ulaşması pek mümkün değil.

Sıcaklık konusunu çok kafaya takmadan cihazı kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Zaten cihaz kendisini koruyacaktır.

Son 1 aya kadar ben de neredeyse hep masaüstü kullanıyordum, masaüstünde sıvı soğutma olduğu için hiç ısı problemi yaşamıyordum.

Yaklaşık 1 ay kadar önce ASUS TUF 2021 modelini satın aldım sıcaklık değerleri bana çok yüksek gelmişti sonradan öğrendim notebooklar için normalmiş.

Uzun lafın kısası küçücük kasaya bu kadar performans olunca maalesef ısı kaçınılmaz oluyor, AMD Ryzen 5800H işlemciler 105 dereceye kadar çalışabiliyor, AMD'nin resmi sitesinde yazıyor. Zaten bu sıcaklıklara ulaşması pek mümkün değil.

Sıcaklık konusunu çok kafaya takmadan cihazı kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Zaten cihaz kendisini koruyacaktır.

Klavye ısınmıyorsa önemi yok.

Bende teknorya mağazasından Hepsiburada'nın 1000 TL'lik indirimi varken aldım NT1016 modelini 5600h 3060 4x2 RAM olanı. Şimdi HP'yi arayıp dedim ki ben kendim ayrı 8x2 alıp takacağım diğer 4x2'yi elimden çıkarmak istiyorum. Bunu yaparsanız garanti durumunda sorun yaşarsınız dediler. @Yamasithasa arkadaşın yaşadığı adaptör sıcaklık sorunu acayip canımı sıktı. Memleket zaten yanıyor adaptör ahşapın üzerinde sanki o ahşap belli bir süre sonra yanacak hissi verdi bana. Touchpadide çok ses çıkarıyor plastikten yapılmış tık tık sesler geliyor ufak dokunuşlarda. Bir de bunun 5800H modeli daha ucuza girince iade kodu aldım ama hala kararsızım o zamana kadar mey elektronikte stok kalıp kalmayacağı ne malum kötü bir ikilem…

Bende teknorya mağazasından Hepsiburada'nın 1000 TL'lik indirimi varken aldım NT1016 modelini 5600h 3060 4x2 RAM olanı. Şimdi HP'yi arayıp dedim ki ben kendim ayrı 8x2 alıp takacağım diğer 4x2'yi elimden çıkarmak istiyorum. Bunu yaparsanız garanti durumunda sorun yaşarsınız dediler. @Yamasithasa arkadaşın yaşadığı adaptör sıcaklık sorunu acayip canımı sıktı. Memleket zaten yanıyor adaptör ahşapın üzerinde sanki o ahşap belli bir süre sonra yanacak hissi verdi bana. Touchpadide çok ses çıkarıyor plastikten yapılmış tık tık sesler geliyor ufak dokunuşlarda. Bir de bunun 5800H modeli daha ucuza girince iade kodu aldım ama hala kararsızım o zamana kadar mey elektronikte stok kalıp kalmayacağı ne malum kötü bir ikilem…
Ürünü açıp kullandıktan sonra notebook iade de sorun yaratıyorlar mı?

Ürünü açıp kullandıktan sonra notebook iade de sorun yaratıyorlar mı?

Hocam 14 günlük cayma hakkımız var bunlar donanımsal sorunlar olmasa da kronik sıkıntılar almadan önce bilinmeyecek şeyler ben o adaptör yüzünden yangın çıkma ihtimalini düşünüyorum o derece elimde 5 saniye tutamıyorum ablamdada Ideapad Gaming 3 var adaptörü 135 Watt ama ısınmıyor hiç. Ben MSI Alpha da kullandım 230 Watt'lık ekran kartı 90 TDP'si var yine bu kadar ısınmıyordu. HP de kronik bu adaptörler. Bir de kapatıyorum PC'yi 15 dk geçiyor üzerinden hala bir soğuma yok çantaya atsam naylonu yakacak 😅 touchpad sizde de ses yapıyor mu?
RAM durumu canımı sıktı diyor ki yeni RAM tak ama eski ramleri kenarda tut bişey olursa garantiye 4x2 stock ram ile yollayın. Ne anladım ben o işten PC geldi bana 13 bine

Hocam 14 günlük cayma hakkımız var bunlar donanımsal sorunlar olmasa da kronik sıkıntılar almadan önce bilinmeyecek şeyler ben o adaptör yüzünden yangın çıkma ihtimalini düşünüyorum o derece elimde 5 saniye tutamıyorum ablamdada Ideapad Gaming 3 var adaptörü 135 Watt ama ısınmıyor hiç. Ben MSI Alpha da kullandım 230 Watt'lık ekran kartı 90 TDP'si var yine bu kadar ısınmıyordu. HP de kronik bu adaptörler. Bir de kapatıyorum PC'yi 15 dk geçiyor üzerinden hala bir soğuma yok çantaya atsam naylonu yakacak 😅 touchpad sizde de ses yapıyor mu?
Touchpad de sorun yok bende.

Adaptör yangın çıkartmaz bence ancak gerçekten çok ısınıyor.

Çantaya attığımızda alev alma konusunu bilemeyeceğim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı