Ryzen işlemcilerdeki G ne anlama geliyor?

İçindeki grafik birimi için demiştim giriş seviyesini. Ayrıca bir RX5700 için kesinlikle R5 3600 alınmasını öneririm 3400G yerine.
Grafik işlemcisi açısından doğru dediğiniz. İşlemci gücü açısından kötü bir işlemci değil. Bence de rx 5700 için ryzen 5 2600 veya ryzen 5 3600 daha doğru bir tercih olur.
Darboğaz yapmaz mı hocam? 2600 veya 3600 deseniz anlarım da 3400G'nin RX 5700XT gibi bir kartı çok besleyebileceğini zannetmiyorum. 2K'de besleyebilir ama, bilemeyeceğim.
4 Core 8 Thread rx 5700 için yeterli. Ryzen 5 3600 tercihen daha iyi olur tabii.

4 core 8 thread RX 5700 için yeterli. Ryzen 5 3600 tercihen daha iyi olur tabii.
Maalesef her şey çekirdek ve thread sayısında bitmiyor. Her ne kadar saat hızı R5 2600'den bile yüksek olsa da GeekBench'te R5 2600'den daha düşük performans sergiliyor.

Ayrıca mesajımda "Hahaha" atılacak bir şey yok. Komik olan ne, anlamadım. 2K'de besleyebileceğini ama bilmediğimi söyledim. Bilmemek mi komik?

Peki buna nasıl bir ekran kartı önerirsiniz? RX 570 iyi olur mu?
Evet, RX 570 yeterli.
Ekleme: @Shac0 hiç seninle uğraşmayacağım. Bu kadar komik olan ne var acaba, çok merak ediyorum.

Son düzenleme:
Konuyu hortlatayım. Peki bu vega 11 denilen şeyin özelliği ne kadardır? Mesela örnekleyecek olursak neye tekabül eder? Gt 730 gt 1030 vs gibi . Veya kaç gb ekran kartina denktir. Kac bite denktir?

Konuyu hortlatayım. Peki bu vega 11 denilen şeyin özelliği ne kadardır? Mesela örnekleyecek olursak neye tekabül eder? Gt 730 gt 1030 vs gibi . Veya kaç gb ekran kartina denktir. Kac bite denktir?
Daha çok gt 1030'la kapışıyor ama zaten vega 11 sadece oyun için yeterli değil. AMD diyor ki sen ekran kartı alana kadar vega 11 veya vega 8 ile idare et,sonra paran olunca ekran kartını alırsın diyor.

AMD işlemcilerde, işlemcinin içinde yer alan dahili ekran kartıdır. AMD Ryzen 5 3400G'nin rakibi GT 1030'dur. Bu videoda görebileceğin gibi çoğu yerde GT 1030'i FPS anlamında ufak farkla geçiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı