Ryzen laptop için Linux önerisi

kcninja

Hectopat
İşlemcim 2500U harici ekran kartım yok ve Linux kurmak istiyorum ama kararlı bir dağıtım bulamıyorum. Fedora, Manjaro, Ubuntu denedim hepsinin ayrı ayrı sorunları var. Genellikle sürücü kaynaklı sıkıntılarım var GPU ve Bluetooth sürücüleri doğru düzgün çalışmıyor kurmayı denedim ama yapamadım Linux'ta yeniyim kullanımı basit AMD'ye uyumlu bir dağıtım arıyorum ne önerirsiniz?

PopOS amd destekli olarak geliyor, onu deneyebilirsiniz.
Yakın bir zamanda yapılan bir incelemeyi inceledim. ClearOS, Intel tarafından yapılmış bir linux işletim sistemi ama AMD ile çok iyi performans verdiği söyleniyor, bir deneyebilirsiniz.

Yakın bir zamanda yapılan bir incelemeyi inceledim. ClearOS, Intel tarafından yapılmış bir linux işletim sistemi ama AMD ile çok iyi performans verdiği söyleniyor, bir deneyebilirsiniz.
Clear deneyeceğim sonra da Pop bakarım teşekkürler. Clear duymuştum ama Intel'in yaptığının AMD'de güzel çalışması tuhaf. :)
Aynısı Ubuntu'da da vardı Clear'ı açtım ve bilgisayar kulaklık takılıymış gibi görünüyor yani hoparlörden ses gelmiyor. Önceden bu sorun yoktu.

Son düzenleme:
Sorunlarınız için konu açarsanız çözüme kavuştururuz. Cihazımda Ryzen 3500U işlemci bulunuyor ve ManjaroLinux kullanıyorum. Hiçbir sorunum yok.

Sorunlarınız için konu açarsanız çözüme kavuştururuz. Cihazımda Ryzen 3500U işlemci bulunuyor ve ManjaroLinux kullanıyorum. Hiçbir sorunum yok.
Şu an Clear'dayım ve kulaklık takılı gibi görünüyor. Kulaklık takıyorum sesi hoparlöre veriyor kulaklığı takıyorum kulaklık var sanıyor ama yok ses gelmiyor.
Android kurmak istemiştim hiçbiri düzgün çalışmıyor. Sizde harici ekran kartı var mı?

Şu an Clear'dayım ve kulaklık takılı gibi görünüyor. Kulaklık takıyorum sesi hoparlöre veriyor kulaklığı takıyorum kulaklık var sanıyor ama yok ses gelmiyor.
Android kurmak istemiştim hiçbiri düzgün çalışmıyor. Sizde harici ekran kartı var mı?
RX540X harici kartım var fakat varsayılan olarak Vega 8 kullanıyorum.

Maalesef kulaklık sorununu tam olarak bilmiyorum, konu açarsanız ben veya bilen arkadaşlar detaylı bilgi isteyip yardımcı olacaklardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı