Ryzen Master ayarlarını BIOS'a geçirme

MustafaDrn

Picopat
Daha fazla  
Ryzen Master ayarlarını BIOS'a geçirmek istiyorum fakat hangi değerleri AI tweaker bölümünde nereye yazacağımı bilmiyorum ve yazmam gereken 2 değer var. Voltaj ve MHz değeri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu videodaki anakart Asus. Yardımcı olabilir belki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodaki anakart ASUS. Yardımcı olabilir belki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum bu veioyu izledim fakat bu videoda sadece MHz değerini giriyor.

Dostum bu veioyu izledim fakat bu videoda sadece MHz değerini giriyor.
VDDCR CPU offset yapıp + yap, ardından VDDCR CPU Offset voltage dan arttır. Voltajı böyle arttırırsın, en düşük 1.1 volt oluyor offsetten arttırdığın her voltaj 1.1'in üstüne eklenir, mesela offseti 0.250 yaparsan toplam voltun 1.350 oluyor ona göre yavaş yavaş arttır.

Vddcr CPU offset yapıp + yap, ardından vddcr CPU offset voltagedan arttır. Voltajı böyle arttırırsın, en düşük 1.1 Volt oluyor offsetten arttırdığın her voltaj 1.1'in üstüne eklenir, mesela offseti 0.250 yaparsan toplam Volt'un 1.350 oluyor ona göre yavaş yavaş arttır.

Manual'e alip 1.2500 degerini girsem olmaz mi bir de soc voltage diye bir şey vardi o 1.1 de duruyordu. Eger soc voltage 1.1 de durursa CPU voltage ı 1.25 olur mu yardimlarin için simdiden teşekkür ederim.

Manual'e alip 1.2500 degerini girsem olmaz mi bir de soc voltage diye bir şey vardi o 1.1 de duruyordu. Eger soc voltage 1.1 de durursa CPU voltage ı 1.25 olur mu yardimlarin için simdiden teşekkür ederim.

O kadarını bilmiyorum fakat gerek olduğunu da sanmıyorum, dediğim gibi yaparsan voltaj konusunu halledersin CBP kapatmayı da unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı