Ryzen Master EDC (CPU) 99%'de Çalışıyor

Daha fazla  
Meslek
Product Designer
Ryzen Master programında "EDC (CPU)" değeri her zaman 99%'de çalışıyor. Bu bir sorun teşkil eder mi?

ryzenedc.png

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi Sosyal'ler dilerim.

Sistemim:
  • Anakart: Gigabyte Aorus Ultra Gaming X470,
  • İşlemci: AMD Ryzen 2700x,
  • Soğutucu: AMD Stok Fan,
  • Ekran Kartı: Gigabyte Aorus GTX 1080,
  • Ram: Corsair RGB (2x8GB) 16GB 3000 MHz,
  • SSD: Samsung 250GB 970 EVO M2,
  • HDD: Seagate 1TB 7200RPM,
  • Kasa: Cooler Master Box Pro,
  • PSU: Cooler Master 700W Bronze 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç biraz araştırayım, sonuca ulaşırsam mutlaka yazarım...

Boşta iken neden böyle çalışıyor bu işlemci anlamış değilim.
İlginç biraz araştırayım, sonuca ulaşırsam mutlaka yazarım...

Anakartım Asus A320M-k Sorun anakart yüzünden olma ihtimali var mı . Turbo boost kapama özelliği yok ve ben 3.4ghz sabitleyemiyorum işlemcimi.

Dosya Ekleri

• aa122.jpg
    aa122.jpg
    269 KB · Görüntüleme: 156
Son düzenleme:

Anakartım Asus A320M-k Sorun anakart yüzünden olma ihtimali var mı . Turbo boost kapama özelliği yok ve ben 3.4ghz sabitleyemiyorum işlemcimi.
[/QUOT
Olabilir benTurboBoost özelliğini kapatsam da açsam da yukarıda ki anlatımım işe yarıyor. Örneğin turbo boost kapalıyken işlemci 2.6 ile 3.7 GHZ. arasında açıkken 2.6 ile 4.1 GHZ arasında yük durumuna göre kendini ayarlıyor... Dolayısıyla EDC de hafif yükte az ağır yükte fazla oluyor...

Anakartta sorun varsa yüzlerce insanda sorun olması lazım fark edemiyorlar mı aceba.?
Bir araştıralım bakalım...

Bu arada bu görselde sorun görünmüyor

Merhaba, sorunu çözebildiniz mi acaba?

Sorun anakarttan kaynaklı. Ve maalesef ryzen 2600 stok soğutucu yeterli değil. Asus A320m-K anakartı olanlar bu sorunu yaşıyor ama farkında değil. Ben sorunu kökten çözdüm çünkü pugb de aldığım fps den hiç memnun kalamadım. Z370 anakart ve i5 9400f terfi ettim. Bütün sorunlarım ortadan kalktı. Ryzen pişmanlık maalesef.

Sorun anakarttan kaynaklı. Ve maalesef ryzen 2600 stok soğutucu yeterli değil. Asus A320m-K anakartı olanlar bu sorunu yaşıyor ama farkında değil. Ben sorunu kökten çözdüm çünkü pugb de aldığım fps den hiç memnun kalamadım. Z370 anakart ve i5 9400f terfi ettim. Bütün sorunlarım ortadan kalktı. Ryzen pişmanlık maalesef.

Gigabyte B450M S2H anakart var bende, sistemi de yeni aldım. Bilmiyorum kasadan mı kaynaklı ancak soğutmadan yana sıkıntıyla karşılaşmadım ben. Witcher 3, CS GO ve Forza Horizon 4 oynadım, işlemci en fazla 60 dereceleri gördü. Ancak AMD Ryzen Master'dan baktığımda EDC değeri genelde yüksek. Güç ayarlarıyla oynayınca değişiyor biraz ama ne olduğunu, zararlı olup olmadığını çözemedim henüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı